płatnosc-zblizeniowa-pxfuel
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Marca 2020

Już w tym tygodniu za więcej zakupów zapłacisz bezdotykowo. Wszystko dla większej higieny

Płatność zbliżeniowa jest obecnie bezpieczniejsza i rekomendowana przez instytucje zdrowia. W trosce o bezpieczeństwo klientów Mastercard i Visa podniosły limit na płatności zbliżeniowe. Już od tego tygodnia posiadacze tych kart będą płacić do 100 zł bez konieczności podawania kodu PIN.

Płatność zbliżeniowa polecana przez WHO

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca ograniczenie używania gotówki. Nie jest tajemnicą, że pieniądze mogą być nośnikiem różnych bakterii. Teraz okazuje się, że koronawirus może utrzymywać się na gotówce nawet przez kilka dni. W tej chwili lepiej korzystać z płatności zbliżeniowych.

Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaRada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Aktualnie w Polsce na płatność zbliżeniową bez konieczności podawania PIN obowiązuje limit 50 złotych. Jednak ze względu na apele WHO i NBP firmy postanowiły podnieść limity płatności bezdotykowych.

Płatność zbliżeniowa do 100 złotych dla kart Mastercard

Płatność zbliżeniowa do 100 złotych kartami Mastercard będzie dostępna od piątku 20 marca. “Posiadacze kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 złotych wszędzie tam na terenie Polski, gdzie terminale POS zostaną odpowiednio zaktualizowane do akceptowania podwyższonego limitu” - informuje biuro prasowe Mastercard, cytowane przez money.pl.

Żabka przygotowała specjalne instrukcje dla klientów. Lepiej się zapoznaj przed pójściem do sklepuŻabka przygotowała specjalne instrukcje dla klientów. Lepiej się zapoznaj przed pójściem do sklepuCzytaj dalej

Płatność zbliżeniowa z wyższym limitem także dla Visa

Także posiadacze kart Visa będą mogli korzystać z wyższego limitu na płatność zbliżeniową. "W odpowiedzi na oczekiwania regulatora, handlowców i konsumentów, 19 marca 2020 r. obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u (50 zł), zostanie podniesiony do wysokości 100 zł" - informuje Visa.

Jak podaje serwis money.pl, podniesienie limitu dla płatności zbliżeniowych dokonywanych kartami Visa zostało skonsultowane z uczestnikami ekosystemu bankowego w Polsce i uzyskało akceptację Narodowego Banku Polskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  3. Zaskakujące słowa zastępcy brytyjskiego premiera. "Trzeba zarazić około 60 procent ludzi i tego właśnie chcemy"
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News