PKP InterCity kusi tanimi biletami
Obraz StockSnap z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 27 Października 2020

Kolej kusi tanimi biletami. Do większości dużych miast dojedziemy już za 49 zł

Kolej zachęca do odwiedzania polskich miast. PKP Intercity przygotowało specjalną promocję na swoje pociągi ekspresowe. Ruszyć w podróż można już za mniej niż 50 złotych.

'Koronawirus zmusił Polaków do zmiany swoich przyzwyczajeń podróżniczych. Zagraniczne wojaże z powodu odwoływanych lotów, zamknięć granic czy obowiązku poddania się kwarantannie po przylocie zostały zastąpione podróżami po Polsce. Swoją szansę w tej niezbyt komfortowej sytuacji widzi PKP Intercity.

PKP kusi tanimi biletami

Wypady do polskich miast stają się coraz bardziej popularne. PKP Intercity dostrzega w tym trendzie swoje pięć minut. Kolejowy przewoźnik rozszerza ofertę "superpromo". Chodzi o tanie bilety międzymiastowe.

Do tej pory, aby upolować bilet w atrakcyjnej cenie należało czekać przed internetową wyszukiwarką długie godziny, a i to nie gwarantowało zdobycia atrakcyjnego cenowo biletu. Pula tanich miejsc w pociągach była bowiem dość mocno ograniczona. Teraz o bilety będzie łatwiej.

Dziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów PolakówDziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów PolakówCzytaj dalej

PKP Intercity uruchomiło na swojej stronie nową funkcjonalność. Jest to wyszukiwarka "Łowcy SuperPromo". Zastępuje ona dotychczasową promocję, jaką była "czwartkomania". Portal Wirtualna Polska wskazuje, że specjalna wyszukiwarka pozwala na upolowanie taniego biletu. Wystarczy wybrać interesujące nas termin, a wyszukiwarka pokaże możliwe kierunki podróży w promocyjnej cenie. Bilety należy rezerwować z tygodniowym wyprzedzeniem.

Pendolino za grosze

Jak wskazuje PKP Intercity, pula biletów została znacznie poszerzona, dzięki czemu można, za naprawdę bezcen, wybrać się w dowolny zakątek Polski. Promocją objęte zostały wszystkie pociągi ekspresowe, zatem dotyczy to składów Pendolino (Express InterCity Premium) oraz klasycznych pociągów Express InterCity. Jak wskazuje Turystyka WP, nowe bilety pojawiają się co godzinę, a dzięki promocji możemy zaoszczędzić nawet 67 proc. ceny biletu.

Siatka połączeń obejmuje najważniejsze polskie miasta oraz turystyczne kurorty. Za 49 złotych, a w przypadku biletów ulgowych za jeszcze mniej, dojechać możemy do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, miast aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej, Szczecina, czy Kołobrzegu.

PKP Intercity próbuje rozpromować swoje usługi, gdy Polacy w gruncie rzeczy mają utrudnione poruszanie się poza granicami kraju. Kuszenie tanimi biletami jest szansą na przyciągnięcie klientów, którzy zechcą skorzystać z usług kolei także poza promocją, wyruszając w inne trasy.

Rząd przekazał bardzo ważną informację dla matek. Mogą liczyć na dodatkowe pieniądzeRząd przekazał bardzo ważną informację dla matek. Mogą liczyć na dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

To jednak nie koniec specjalnych ofert. Jak czytamy w Wirtualnej Polsce, przewoźnik zapewnia, że w momencie, gdy skończą się bilety w ramach SuperPromo, dostępna jest oferta Promo. Pozwala ona zakupić bilety na pociągi ekspresowe w cenie biletów na przejazdy ekonomiczne, czyli taniej nawet o 55 proc.

PKP Intercity wskazuje także, że im wcześniej, tym taniej. Rezerwacja biletu z wyprzedzeniem rządu 30-21 dni skutkuje nawet 30 proc. upustem cenowym. 20-14 dni to rabat w wysokości 20 proc. od ceny regularnej, a zakup biletu od 13 do 7 dni wcześniej poskutkuje naliczeniem rabatu w wysokości 10 proc.

Bilety promocyjne PKP Intercity łączą się ze zniżkami ustawowymi. Zatem student w promocji SuperPromo może zwiedzać Polskę za 25 złotych. Oferta wygląda korzystnie także w przypadku biletów dla seniorów czy osób niepełnosprawnych. Czy działanie PKP Intercity przyniesie przypływ klientów? Statystyki wskazują, że Polacy powoli zaczynają wracać do podróży pociągami. O ile od początku lat 90. do końca lat dwutysięcznych obserwowaliśmy masowy odpływ klientów kolei, o tyle druga dekada XXI wieku wskazuje stopniowy przyrost liczby przewożonych osób. Czy uda się ten trend utrzymać w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku?

Fiskus niedługo może przyjść do Ciebie z wojskiem. Skarbówka robi wszystko, żeby lepiej kontrolowaćFiskus niedługo może przyjść do Ciebie z wojskiem. Skarbówka robi wszystko, żeby lepiej kontrolowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Dziś obchodziłaby urodziny. Agnieszka Kotulanka przegrała z niezwykle niebezpieczną chorobą, nie wolno jej lekceważyć
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świata
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News