Pies wyczuje koronawirusa?
Pixabay/Ryniu1234
Autor Maria Glinka - 18 Maja 2020

Psy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogów

Pies przyspieszy proces diagnozowania chorych na COVID-19? Brytyjski rząd zadeklarował, że przekaże 500 tys. funtów na badania nad możliwością wyczucia obecności koronawirusa przez czworonogi, zanim jeszcze pojawią się pierwsze symptomy u człowieka.

Pies zahamuje pandemię?

Pies zostanie zbadany pod kątem możliwości wykrywania koronawirusa u ludzi. Na ten cel rząd brytyjski przeznaczy 500 tys. funtów (2,5 mln zł). Testy zostaną przeprowadzone przez Londyńską Szkołę Higieny i Medycyny Tropikalnej (LSHTM), uniwersytet w Durham oraz organizację charytatywną Medical Detection Dogs.

Do fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłaciszDo fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłaciszCzytaj dalej

Próbki zapachów pacjentów otrzyma sześć psów rasy labrador i cocker spaniel. Kolejnym krokiem będzie nauczenie czworonogów, aby rozróżniały woń ludzi, którzy są zakażeni koronawirusem. Naukowcy szacują, że ewentualne powodzenie badań usprawni diagnozowanie chorych – jeden pies będzie mógł sprawdzić do nawet 250 osób w ciągu zaledwie godziny. Takie rozwiązanie mogłoby okazać się bardzo przydatne np. na lotniskach czy w galeriach handlowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę

Przenikliwy węch psów pomocny w diagnostyce

Zwierzęta już teraz pomagają w diagnostyce biologicznej. „Psy (…) wykrywają określone rodzaje nowotworów i wierzymy, że ta innowacja może dostarczyć szybkich wyników w ramach naszej szerszej strategii badań” – oznajmił James Bethell, wiceminister zdrowia zajmujący się innowacjami i badaniami naukowymi.

Na poparcie inicjatywy organizacja Medical Detection Dogs wyznała, że badania nad psami, które są szkolone w celu wykrywania malarii, choroby Parkinsona czy nowotworów, wskazują, że mają one wyjątkowe zdolności diagnozowania na podstawie węchu. Naukowcy wyznali, że receptory węchowe psów są na tyle wrażliwe, że czworonogi są w stanie rozpoznać zapach, którego delikatność jest porównywalna z jedną łyżeczką cukru rozcieńczoną w dwóch basenach olimpijskich – podaje forsal.pl.

Rząd na ostatnią chwilę zmienił rozporządzenie. Chodzi o maseczki w restauracjachRząd na ostatnią chwilę zmienił rozporządzenie. Chodzi o maseczki w restauracjachCzytaj dalej

Wielka Brytania to nie jedyne państwo, które pochyli się nad użytecznością psów w diagnostyce COVID-19. Podobne badania prowadzone są już we Francji i USA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar w Radomiu. Dym widać z innych miejscowości, sytuacja jest trudna
  2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z Brazylii
Szykują nowy podatek, od którego chcą dwóch zwolnień. I tak zapłacić musielibyśmy go wszyscySzykują nowy podatek, od którego chcą dwóch zwolnień. I tak zapłacić musielibyśmy go wszyscyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News