miski dla psa
sfmeble.pl
Autor Kasper Starużyk - 14 Września 2019

Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie stać

Przyjęło się uważać, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jeżeli ktoś ma co do tego wątpliwości, to nie może ich mieć już na pewno co do innej kwestii, a mianowicie tego, że niektóre rasy czworonogów są tak cenne, że mogą uszczuplić nasze portfele o naprawdę dużo pieniędzy. Jest bardzo wiele czynników decydujących o wartości rasy. Opowiemy o rasie, która od dłuższego już czasu znajduje się na absolutnym podium pod względem kosztowności.

O tym jaką wartość ma rasa decyduje wiele czynników. Najważniesze z nich, to częstotliwość występowania rasy, zdrowie "rasowców", ale często także moda. W dobie tak wielkiej popularności choćby Instagrama, wystarczy że jedna z gwiazd umieści na swoim profilu zdjęcie ze swoim czworonożnym pupilem i wartość takiej rasy może urosnąć wręcz gigantycznie.

Są jednak rasy, które ze względu na swoje wrodzone już cechy znajdują się w czołówce najdroższych i nie zmieniają tego trendy. Przykładem takiej rasy jest mastif tybetański, niekwestionowany lider rankingu najdroższych i najbardziej pożądanych ras.

Pies z rasy tybetańskiej najdroższym na świecie

Mastif Tybetański

Swoje miejsce na podium rankingu sporządzonego przez zooart.com.pl Mastif Tybetański zajął czołową lokatę ze względu na swoją niezwykłą już dzisiaj rzadkość. Jakkolwiek to niepopularnie może zabrzmieć, to przedstawicieli "czystej rasy" wśród tejże konkretnie rasy zostało na świecie jedynie kilkadziesiąt. Oczywiście, można zakupić Mastifa często po dość korzystnej cenie, ale musimy liczyć się z tym, że nie będzie on nosicielem czystych genów tej wyjątkowo rzadkiej rasy.

Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekWszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekCzytaj dalej

Mastifa uważa się za najdroższą rasę, bowiem jeden z osoników tejże rasy został sprzedany za sumę 2 mln dolarów, czyli około 8 mln zł. Sprzedanie jednego futrzaka za tak abstrakcyjną cenę ustanowiło Mastify Tybetańskie na podium stawki.

Mastif Tybetański, za ile tego psa można kupić w Polsce?

Przedstawcieli rasy Mastifów Tybetańskich można zakupić również w Polsce. Tego pięknego i futrzastego psa możemy nabyć nad Wisłą już za 7 tys. zł, jednak musimy liczyć się z tym, że może nie mieć on tak wspaniałego rodowodu jak psy kosztujące po kilkadziesiąt lub klilkaset tysięcy złotych, a nawet dolarów lub euro.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Kobieta, która pojawiła się w towarzystwie Andrzeja Dudy wygląda zupełnie jak jego żona! Są jak dwie krople wody
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News