Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Losowanie Eurojackpot. Wygrali kolosalne pieniądze. Dwaj Polacy mają powody do świętowania
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 18.11.2023 14:08

Losowanie Eurojackpot. Wygrali kolosalne pieniądze. Dwaj Polacy mają powody do świętowania

Eurojackpot
Wikimedia Commons

Piątek 17 listopada okazał się być szczęśliwym dniem dla kilku Europejczyków. Tego dnia miało bowiem miejsce kolejne losowanie w europejskiej loterii Eurojackpot. W gronie zwycięzców znaleźli się również Polacy.

Wyniki losowania Eurojackpot

Eurojackpot, jak sama nazwa wskazuje, jest europejską grą liczbową - bardzo podobną do naszego polskiego Lotto, za którego organizację odpowiada Totalizator Sportowy. Loteria wystartowała w 2012 roku, zaś do Polski weszła pięć lat później.

Jak wskazuje serwis tvn24.pl, losowania Eurojackpot odbywają się we wtorki i piątki. Europejski zasięg gry oznacza również wyższe wygrane, ale i koszty - jeden zakład kosztuje aż 12,50 zł.

Właśnie ogłosili, seniorzy mają powody do świętowania. Wielu z nich dostanie rekompensaty

Miliony dla jednej osoby. Losowanie Eurojackpot

W piątkowym losowaniu Eurojackpot, zgodnie z zasadami, wylosowano pięć podstawowych liczb oraz dwie dodatkowe. W puli nagród znalazła się ogromna kwota - aż 160 mln zł. W gronie pięciu liczb znalazły się: 4, 14, 15, 20 oraz 28, zaś dwie pozostałe z drugiego grona to 7 i 9.

Po ogłoszeniu wyników wielu graczy z 18 państw biorących udział w loterii sporym stresie sprawdzało swoje kupony. Okazało się, że nagrodę I stopnia wygrał mieszkaniec Niemiec - zgarnął dokładnie 36 524 877 euro, co w przeliczeniu wynosi ok. 160 mln zł.

Polacy szczęściarzami. Wygrana w Eurojackpot

Tym razem poszczęściło się również dwóm Polakom. Jeden z nich zdobył bowiem nagrodę II stopnia - na jego konto powędruje niebagatelna kwota 2 123 594 zł. Z kolei inny Polak zgarnął nagrodę III stopnia, wynoszącą 730 416,90 zł.

Zwycięzcy z Polski niestety nie otrzymają pełnej kwoty. Zgodnie z polskim prawem, każda wygrana która przekroczy próg 2280 zł, jest pomniejszana o 10 proc. podatku. W ten sposób, zwycięzca nagrody II stopnia otrzyma tylko nieco ponad 1,9 mln zł.

źródło : tvn24.pl