BiznesINFO.pl
Paliwo znowu drożeje

Pixabay

Zła wiadomość dla kierowców. Ceny paliw idą w górę

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Paliwo podrożeje w przyszłym tygodniu. Eksperci nie mają złudzeń co do kształtowania się ceny benzyny na polskich stacjach. Radzimy zatankować jeszcze przed niedzielą. Sprawdzamy skąd nagła zmiana na rynku naftowym.

Paliwo będzie droższe, analitycy nie pozostawiają złudzeń. Ceny na stacjach benzynowych idą kolejny raz w górę. Mimo spadków cen ropy na rynkach światowych w Polsce pozostają one bardzo wysokie. Jak podaje Biuro Maklerskie Reflex cytowane przez portal WNP, jest to pokłosie wcześniejszej podwyżki cen hurtowych, z którym Polska do tej pory się nie uporała.

Paliwo będzie drożało

Analitycy Reflexu nie pozostawiają złudzeń, średnie ceny detaliczne są wysokie, a będą tylko jeszcze wyższe. Eksperci spodziewają, że w przyszłym tygodniu wzrosty, jakie odczujemy będą się kształtowały na poziomie 2-4 groszy na każdym litrze benzyny. Redaktorzy WNP docierają także do prognoz specjalistów z portalu E-petrol. Szacują oni ceny paliwa w przyszłym tygodniu na poziomie 4,23-4,37 zł za litr bezołowiowej dziewięćdziesiątki piątki, 4,18-4,33 zapłacą tankujący olej napędowy, a ci którzy zainstalowali instalację gazową w swoim aucie będą tankować za 1,97-2,04 zł za litr.

Kolejne doniesienia o wzrastającej liczbie zakażonych koronawirusem w USA powodują na rynkach ropy naftowej wzmożone obawy. Jeżeli znów miałoby nastąpić zamrożenie gospodarki, wówczas popyt na ropę naftową znów mógłby spaść, a byłoby to sporym uderzeniem w branżę petrochemiczną. Podobnego zdania są maklerzy z Reflexu. Wskazują oni, że co prawda notujemy wzrost zapotrzebowania na paliwo, jednak obawy związane z pandemią nie słabną.

Na najbliższe dni zaplanowane jest posiedzenie ministrów krajów stowarzyszonych w OPEC+, czyli instytucji grupującej największych producentów i eksporterów ropy naftowej. To od spotkania i decyzji, które tam zapadną zależy jak będzie się kształtował rynek cen paliwa na całym świecie. Wielce prawdopodobne jest, że podczas zaplanowanego na 15 lipca spotkania zostanie uchwalone podtrzymanie ograniczeń w wydobywaniu tego surowca. Nie wróży to spadku cen.

Tagi:

Paliwoceny paliw

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zwrot w sprawie GetBacku. Będzie można odzyskać więcej pieniędzy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Deweloperzy wstrzymują inwestycje. Za kilka lat może nam brakować dziesiątek tysięcy mieszkań

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradł karton mleka i słoik ogórków. Może spędzić w więzieniu 10 lat

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pracownicy PKP Cargo dostaną podwyżki. Spółka porozumiała się ze związkowcami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska firma motoryzacyjna szykuje potężne inwestycje. Będzie zwiększać zatrudnienie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Cracovia na sprzedaż. Władze Krakowa chcą pozbyć się swoich akcji i zarobić prawie 27 mln zł

Czytaj więcej >