Ozdoby choinkowe z ZSRR robią dzisiaj prawdziwą furorę
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 25 Grudnia 2019

Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)

Ozdoby choinkowe to kluczowy element wystroju choinki, która przecież jest trzonem klimatu świątecznego w każdym domu. Niektóre ozdoby są dziś bardzo drogie. Wielu z nas może mieć je pochowane po strychach, piwnicach czy szopach, a nie mieć pojęcia, jak drogie są dzisiaj te stare graty.

Ozdoby choinkowe to przedmioty wybitnie sezonowe. Służące do przystrajania, a jakże, choinki, wyciągane są przez nas z miejsc swojego spoczynku jedynie raz w roku. Niewiele się więc zastanawiamy nad tym, co właściwie znajduje się w naszej kolekcji ozdób na drzewko świąteczne. A możemy nieźle się zaskoczyć.

Fakt, że rzadko używamy różnych cacek na strojenie choinki sprawia, że wiele z nich przeżywa naprawdę długie lata. Warto się więc zastanowić, które z nich są najstarsze. Może się bowiem zdarzyć, że w swoich zbiorach posiadamy jeszcze ozdoby choinkowe z okresu istnienia ZSRR. Jak się bowiem okazuje, jest to towar nader chodliwy, a rosyjscy internauci są gotowi za takie cacuszka wyłożyć naprawdę niemałe sumy.

Poszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych krokówPoszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych krokówCzytaj dalej

Ozdoby choinkowe z okresu żelaznej kurtyny jak białe kruki

Jak podaje portal Bankier.pl, najcenniejsze dla Rosjan są ozdoby i zabawki wieszane na choince, których nie produkowano masowo. Szczególnie te, które nie zostały wykonane z tworzyw mniej odpornych na ząb czasu - mowa tutaj o wykonanych z drewna, papieru, tektury, wełny. Ceny, jakie tego typu ozdoby choinkowe osiągają, są naprawdę zaskakujące. Bankier.pl wskazuje na przypadek ozdoby z drewna i waty, przedstawiającej dziewczynkę z obręczą. 11 grudnia tego roku sprzedano ją za 250 tys. rubli, czyli 15,3 tys. złotych.

Zasada jest taka, że im starsza ozdoba, tym lepiej. Jeszcze więcej dostać możemy za całe komplety, jak w przypadku ozdób nawiązujących do popularnego filmu animowanego z ZSRR, "Cebulek" z końca lat 50. XX wieku. Jeśli ktoś posiada wszystkie ozdoby z serii, może liczyć na 36,7 tys. złotych. Sama szklana figurka pieska pochodząca z tego kompletu została sprzedana za 7,3 tys. złotych. Jeśli jednak posiadamy wyłącznie jedną ozdobę choinkową z czasów ZSRR, także możemy nieźle się obłowić. Najważniejsze, by nie była ona zniszczona. Bankier.pl wskazuje, że za kawałek kartonu i waty przedstawiający radziecką stację arktyczną w 2018 roku został sprzedany za równowartość 4,6 tys. złotych.

Sama moda na stare ozdoby choinkowe z czasów ZSRR zaczęła się około 4 lata temu. Jak mówi cytowana przez Bankier.pl kolekcjonerka Gula Jefanowa-Mingazowa, "boom na ozdoby z czasów ZSRR rozpoczął się przed czterema laty i zaczęli je kupować ludzie zamożni".

Zmiany w ubezpieczeniach od nowego roku. Zastanów się przed wykupieniem polisyZmiany w ubezpieczeniach od nowego roku. Zastanów się przed wykupieniem polisyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News