Oszustwo na BLIK-a
Pixabay/csamhaber
Autor Maria Glinka - 20 Maja 2020

Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Oszustwo na BLIK-a to coraz częstsza metoda wyłudzania pieniędzy. Funkcjonariusze kluczborskiej policji ostrzegają przed przestępcami, którzy podszywając się pod znajomych próbują przejąć kontrolę nad naszymi finansami.

Oszustwo na BLIK-a

Przed popularną formą oszustwa przestrzega kluczborska Policja na swojej oficjalnej stronie. W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się bowiem kilka nowych zgłoszeń „kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności” – czytamy w komunikacie.

Chodzi o popularną formę płatności mobilnych BLIK. Dzięki tej usłudze możliwe jest finalizowanie zakupów poprzez wpisanie na terminalu sześciocyfrowego kodu i potwierdzenie transakcji w aplikacji banku. Niestety, ta wygodna i popularna metoda płatności może stanowić także pożytek dla przestępców.

Ministerstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenieMinisterstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Podejrzani znajomi przejmują władze nad finansami

Najczęściej do oszustw dochodzi za pośrednictwem portali społecznościowych. Przestępca podszywa się pod znajomego i prosi o pożyczkę, ponieważ „sprawa jest pilna”. Dla przykładu policjanci zamieścili kilka fałszywych wiadomości: "Troche głupia sprawa ale nie mam jak zapłacić za zakupy bo zapomniałam portfela z domu...wyplacisz mi blikiem" czy . "Cześc masz może blika tego w aplikacji banku ? Serio ważna sprawa".

Tarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udaćTarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udaćCzytaj dalej

Wyłudzony kod pozwala na przejęcie kontroli nad danym kontem bankowym, dlatego Policja apeluje, aby nikomu nie udostępniać swoich danych. W takich sytuacjach warto zachować spokój i zweryfikować prawdziwość powodów, dla których znajomy prosi nas o wsparcie finansowe. „Jeśli mamy wątpliwości co do rzekomego bliskiego, najlepiej po prostu do niego zadzwonić" – podkreślają funkcjonariusze, cytowani przez tvn24.pl.

Nie jest to pierwsza fala tego typu wyłudzeń. Już w lutym o oszustwie na BLIK-a informowała m.in. komenda z Zielonej Góry, a w marcu komunikat w tej sprawie wydał nawet operator systemu BLIK – Polski Standard Płatności.

Najdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaNajdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy muszą się przygotować. Wielkie zmiany w lotach po Polsce, trzeba znać szczegóły

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News