Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Ostatnia szansa na złożenie oświadczenia ws. zamrożenia cen prądu, czas tylko do jutra
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:12

Ostatnia szansa na złożenie oświadczenia ws. zamrożenia cen prądu, czas tylko do jutra

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Ministerstwo Energii wskazuje dokładnie jakie podmioty mogą skorzystać z zamrożonych cen energii, jeżeli oczywiście zdążą złożyć odpowiednie oświadczenie. Tak więc prawo do stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 r. mają tacy odbiorcy końcowi jak: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, uczelnie publiczne, samorządy terytorialne i różnego rodzaju jednostki państwowe jednostki administracyjne - wyliczył Business Insider Polska. 

Jeżeli właściciele małych przedsiębiorstw nie zdążą ze złożeniem oświadczenia, to nie mają szans na zachowanie obniżonych cen energii. 

Oświadczenie w sprawie cen prądu - jak złożyć 

Oświadczenie, w którym potwierdzamy swój status odbiorcy i ustawowe prawo do korzystania z obniżonej ceny energii powinniśmy przedstawić swojemu sprzedawcy energii elektrycznej. Jak przypomina Ministerstwo Energii dostarczyciele energii nie mają danych na temat tego, który klient może korzystać z obniżonych stawek, a który nie. W tym właśnie celu należy złożyć deklarację, a brak jej złożenia uniemożliwi nam korzystanie z ulgi. 

Wzór oświadczenia znajdziemy na dziennikustaw.gov.pl. Większość dostawców energii także ma odpowiednie formularze na swoich stronach (np. Tauron). Dokumenty z reguły można składać drogą elektroniczną na adresy wskazane na stronach sprzedawców energii, a także osobiście. Oświadczenia nie muszą składać gospodarstwa domowe.