słup wysokiego napięcia
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 26 Lipca 2019

Ostatnia szansa na złożenie oświadczenia ws. zamrożenia cen prądu, czas tylko do jutra

Do jutra (27 lipca) można złożyć oświadczenie odbiorcy końcowego ws. zamrożenia cen prądu. Aby nie podwyższyć rachunków za prąd oświadczenie złożyć powinni mikro i mali przedsiębiorcy, bo w przypadku gospodarstw domowych dzieje się to automatycznie.

Ministerstwo Energii wskazuje dokładnie jakie podmioty mogą skorzystać z zamrożonych cen energii, jeżeli oczywiście zdążą złożyć odpowiednie oświadczenie. Tak więc prawo do stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 r. mają tacy odbiorcy końcowi jak: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, uczelnie publiczne, samorządy terytorialne i różnego rodzaju jednostki państwowe jednostki administracyjne - wyliczył Business Insider Polska.

Jeżeli właściciele małych przedsiębiorstw nie zdążą ze złożeniem oświadczenia, to nie mają szans na zachowanie obniżonych cen energii.

Oświadczenie w sprawie cen prądu - jak złożyć

Oświadczenie, w którym potwierdzamy swój status odbiorcy i ustawowe prawo do korzystania z obniżonej ceny energii powinniśmy przedstawić swojemu sprzedawcy energii elektrycznej. Jak przypomina Ministerstwo Energii dostarczyciele energii nie mają danych na temat tego, który klient może korzystać z obniżonych stawek, a który nie. W tym właśnie celu należy złożyć deklarację, a brak jej złożenia uniemożliwi nam korzystanie z ulgi.

Wzór oświadczenia znajdziemy na dziennikustaw.gov.pl. Większość dostawców energii także ma odpowiednie formularze na swoich stronach (np. Tauron). Dokumenty z reguły można składać drogą elektroniczną na adresy wskazane na stronach sprzedawców energii, a także osobiście. Oświadczenia nie muszą składać gospodarstwa domowe.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News