BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Stacja paliw ORLEN - tankowanie benzyny

East News, Zofia i Marek Bazak

Wspaniałe wieści dla kierowców tankujących ON. Na stacji czeka cię niespodzianka

1 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Olej napędowy od lat uważany był przez Polaków za tańszą alternatywę w stosunku do pozostałych paliw. Jak się okazuje, nie mylili się ci, którzy postawili na olej napędowy. Teraz na stacjach benzynowych mogą liczyć na bardzo przyjemną niespodziankę.

Olej napędowy coraz tańszy

Olej napędowy przez lata stanowi alternatywę dla zmotoryzowanych osób, a także dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na auto zasilane gazem. Jak się okazuje, ci, którzy postawili na olej napędowy mogą być z siebie zadowoleni. Czemu?

Olej napędowy znów tanieje. Portal Biznes Interia powołując się na dane e-petrol.pl podaje, że olej napędowy w październiku staniał średnio o 3 grosze. Korzystający z oleju napędowego muszą zapłacić 4,26 zł za litr. Zatem w jaki sposób kształtują się ceny pozostałych paliw?

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku2. Mężczyzna zapłacił banknotem 200 zł. Kasjer oniemiał, gdy przyjrzał się bliżej, od razu sięgnął po telefon3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Olej napędowy a inne paliwa

Niestety, dobrych wieści nie można mieć dla użytkowników pozostałych paliw. Ceny benzyny bezołowiowej Pb95 (nazywanej jednym z najpopularniejszych paliw świata) oraz Pb98 (wzbogacanej specjalnymi dodatkami i zapewniającej lepszą pracę silnika) kosztują odpowiednio 4,39 zł za litr oraz 4,47 zł za litr.

Z kolei autogaz podrożał o 2 grosze i kosztuje 2,04 zł/l. Ceny paliw kształtują się także w zależności od danego regionu.

Jak podaje branżowy portal Biznes Interia, olej napędowy oraz benzyna 98-oktanowa najtańsze są w jednym regionie Polski. Mowa natomiast o niczym innym, a o Górnym Śląsku.

Kosztują tam odpowiednio 4,14 zł/l oraz 4,56 zł/l. Z kolei paliwo Pb95 najtańsze jest w woj. świętokrzyskim, gdzie kierowcy muszą zapłacić 4,27 zł za litr paliwa. Autogaz najtańszy jest na Warmii i Mazurach.

Olej napędowy i benzyna najdroższe są na Kujawach i Pomorzu. Za benzynę Pb95 kierowcy muszą w tym regionie zapłacić średnio 4,52 zł/l, natomiast za Pb98, aż 4,88 zł/l.

Olej napędowy kosztuje 4,35 zł/l. Z kolei LPG najdroższy jest w woj. zachodnio-pomorskim i kosztuje 2,14 zł/l.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >