BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Stacja paliw ORLEN - tankowanie benzyny

East News, Zofia i Marek Bazak

Wspaniałe wieści dla kierowców tankujących ON. Na stacji czeka cię niespodzianka

1 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Olej napędowy od lat uważany był przez Polaków za tańszą alternatywę w stosunku do pozostałych paliw. Jak się okazuje, nie mylili się ci, którzy postawili na olej napędowy. Teraz na stacjach benzynowych mogą liczyć na bardzo przyjemną niespodziankę.

Olej napędowy coraz tańszy

Olej napędowy przez lata stanowi alternatywę dla zmotoryzowanych osób, a także dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na auto zasilane gazem. Jak się okazuje, ci, którzy postawili na olej napędowy mogą być z siebie zadowoleni. Czemu?

Olej napędowy znów tanieje. Portal Biznes Interia powołując się na dane e-petrol.pl podaje, że olej napędowy w październiku staniał średnio o 3 grosze. Korzystający z oleju napędowego muszą zapłacić 4,26 zł za litr. Zatem w jaki sposób kształtują się ceny pozostałych paliw?

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku2. Mężczyzna zapłacił banknotem 200 zł. Kasjer oniemiał, gdy przyjrzał się bliżej, od razu sięgnął po telefon3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Olej napędowy a inne paliwa

Niestety, dobrych wieści nie można mieć dla użytkowników pozostałych paliw. Ceny benzyny bezołowiowej Pb95 (nazywanej jednym z najpopularniejszych paliw świata) oraz Pb98 (wzbogacanej specjalnymi dodatkami i zapewniającej lepszą pracę silnika) kosztują odpowiednio 4,39 zł za litr oraz 4,47 zł za litr.

Z kolei autogaz podrożał o 2 grosze i kosztuje 2,04 zł/l. Ceny paliw kształtują się także w zależności od danego regionu.

Jak podaje branżowy portal Biznes Interia, olej napędowy oraz benzyna 98-oktanowa najtańsze są w jednym regionie Polski. Mowa natomiast o niczym innym, a o Górnym Śląsku.

Kosztują tam odpowiednio 4,14 zł/l oraz 4,56 zł/l. Z kolei paliwo Pb95 najtańsze jest w woj. świętokrzyskim, gdzie kierowcy muszą zapłacić 4,27 zł za litr paliwa. Autogaz najtańszy jest na Warmii i Mazurach.

Olej napędowy i benzyna najdroższe są na Kujawach i Pomorzu. Za benzynę Pb95 kierowcy muszą w tym regionie zapłacić średnio 4,52 zł/l, natomiast za Pb98, aż 4,88 zł/l.

Olej napędowy kosztuje 4,35 zł/l. Z kolei LPG najdroższy jest w woj. zachodnio-pomorskim i kosztuje 2,14 zł/l.

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >