Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Wspaniałe wieści dla kierowców tankujących ON. Na stacji czeka cię niespodzianka
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 01.11.2020 01:00

Wspaniałe wieści dla kierowców tankujących ON. Na stacji czeka cię niespodzianka

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Stacja paliw ORLEN - tankowanie benzyny
East News, Zofia i Marek Bazak

Olej napędowy coraz tańszy

Olej napędowy przez lata stanowi alternatywę dla zmotoryzowanych osób, a także dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na auto zasilane gazem. Jak się okazuje, ci, którzy postawili na olej napędowy mogą być z siebie zadowoleni. Czemu?

Olej napędowy znów tanieje. Portal Biznes Interia powołując się na dane e-petrol.pl podaje, że olej napędowy w październiku staniał średnio o 3 grosze. Korzystający z oleju napędowego muszą zapłacić 4,26 zł za litr. Zatem w jaki sposób kształtują się ceny pozostałych paliw?

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku2. Mężczyzna zapłacił banknotem 200 zł. Kasjer oniemiał, gdy przyjrzał się bliżej, od razu sięgnął po telefon3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Olej napędowy a inne paliwa

Niestety, dobrych wieści nie można mieć dla użytkowników pozostałych paliw. Ceny benzyny bezołowiowej Pb95 (nazywanej jednym z najpopularniejszych paliw świata) oraz Pb98 (wzbogacanej specjalnymi dodatkami i zapewniającej lepszą pracę silnika) kosztują odpowiednio 4,39 zł za litr oraz 4,47 zł za litr.

Z kolei autogaz podrożał o 2 grosze i kosztuje 2,04 zł/l. Ceny paliw kształtują się także w zależności od danego regionu.

Jak podaje branżowy portal Biznes Interia, olej napędowy oraz benzyna 98-oktanowa najtańsze są w jednym regionie Polski. Mowa natomiast o niczym innym, a o Górnym Śląsku.

Kosztują tam odpowiednio 4,14 zł/l oraz 4,56 zł/l. Z kolei paliwo Pb95 najtańsze jest w woj. świętokrzyskim, gdzie kierowcy muszą zapłacić 4,27 zł za litr paliwa. Autogaz najtańszy jest na Warmii i Mazurach.

Olej napędowy i benzyna najdroższe są na Kujawach i Pomorzu. Za benzynę Pb95 kierowcy muszą w tym regionie zapłacić średnio 4,52 zł/l, natomiast za Pb98, aż 4,88 zł/l.

Olej napędowy kosztuje 4,35 zł/l. Z kolei LPG najdroższy jest w woj. zachodnio-pomorskim i kosztuje 2,14 zł/l.