odszkodowania za drugą wojnę światową, Włosi
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Września 2019

Kolejny kraj dołącza do Polski i Grecji. Chce odszkodowań od Niemiec za szkody wojenne

Do rządu Giuseppe Contego z prośbą o wystąpienie w kierunku Berlina z żądaniem odszkodowań wojennych wniosek złożyła grupa rodzin ofiar hitlerowskich masakr w Toskanii. Toskańczycy powołali się tym samym na przykład właśnie Polski, która walczy o niemieckie zadośćuczynienie.

"Niech region Toskania, najbardziej dotknięty przez nazistowsko-faszystowskie masakry zwróci się do rządu, aby przedstawił Niemcom formalną prośbę o odszkodowanie" - brzmi fragemtn listu skierowanego przez rodziny do przewodniczącego władz regionalnych Toskanii Enrico Rossiego.

Autorzy listu apelują także do władz w Rzymie, aby skończyły z polityką sprzyjającą Berlinowi w kwestii rozliczania nanizstowskich katów. Z przedstawionych przez rodziny danych wynika, że ofiarą nazizmu padło we Włoszech około 30 tys. osób, a nawięcej z nich było Toskańczykami. Jako przykład podano tutaj Polskę, która domaga się odszkodowań i to słusznie. Włosi nie chcą być także oskarżani o narażanie pokoju w Europie w związku ze swoimi roszczeniami, bo mają do nich takie same prawo jak Polacy i Grecy.

Rodziny ofiar zaznaczają przy okazji, że rząd włoski nie zrobił nic do tej pory, aby faktycznie odpowiedzialni za zbrodnie na Półwyspie Apenińskim zostali należycie ukarani.

Mandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychMandat na grzybach. Straż leśna wlepi ci nawet 500 złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Wrocławski ginekolog miał zgwałcić 19-latkę podczas badania lekarskiego. Miał podać jej alkohol

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News