BiznesINFO.pl
Niemcy chcą utworzenia strefy wolnej od dzików na granicy z Polską.

Pikist

Zaskakujące żądanie niemieckich rolników wobec Polski. Oczekują pilnej reakcji

10 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Zrzeszające rolników niemieckie stowarzyszenie DBV zaapelowało w czwartek (10.09) do władz Niemiec o utworzenie strefy wolnej od dzików na granicy z Polską. Wiąże się to z epidemią afrykańskiego pomoru świń (ASF). Rolnicy żądają także uwzględnienia w tych

Niemcy boją się przeniknięcia epidemii afrykańskiego pomoru świń z Polski

Jak podaje money.pl, Niemcy próbują uchronić się przed przeniknięciem do kraju epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF) z Polski. Niemieckie Ministerstwo Żywności i Rolnictwa poinformowało w czwartek (10.09) rano o podejrzeniu pierwszego przypadku ASF u martwego dzika znalezionego w Brandenburgii w pobliżu polsko-niemieckiej granicy. Po dokonanej przez ekspertów analizie próbki pobranej od zwierzęcia przypuszczenia te potwierdziły się. W związku z tym Niemcy wysunęli szczególne żądanie. 

1. Szykuje się kolejna ulga podatkowa. Zaoszczędzisz dzięki niej mnóstwo pieniędzy2. Twój organizm wysyła sygnał S.O.S. Co o zdrowiu mówi wygląd paznokci?

Jak Niemcy chcą się uchronić przed epidemią afrykańskiego pomoru świń?

Jak podaje money.pl, w związku z wykryciem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) u martwego dzika znalezionego w Brandenburgii nieopodal granicy z Polską Niemcy chcą zaostrzyć działania mające na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się wirusa. W tym celu już pod koniec ubiegłego roku zaczęli instalować na granicy z Polską specjalne ogrodzenia. Dotychczas powstało 120-kilometrowe ogrodzenie w Brandenburgii oraz 128-kilometrowe w Saksonii.

Niemcy rozpoczęły również wzmożone polowania na dziki połączone z pobieraniem próbek od każdego martwego zwierzęcia w celu badania ich pod kątem obecności wirusa ASF. Minister rolnictwa Niemiec Julia Kloeckner zwróciła również uwagę na konieczność podjęcia odpowiednich działań prewencyjnych przez stronę polską. Według portalu Puls Biznesu w czwartek (10.09) niemieccy rolnicy w reakcji na potwierdzenie zakażenia ASF u martwego dzika w Brandenburgii wysunęli żądanie utworzenia na granicy Niemiec i Polski strefy wolnej od dzików oraz intensywniejszego polowania na te zwierzęta i utworzenia stabilnego ogrodzenia.

Tagi:

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >