Dzisiaj można zrobić zakupy
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

Niedziela handlowa w październiku. Większość sklepów powinna być otwarta

Niedziela handlowa jest jedna w miesiącu. Czy dzisiaj będzie można robić zakupy? W czy supermarkety i galerie handlowe będą czynne?

Niedziela handlowa 2019

Niedziela handlowa wypada w ostatni weekend miesiąca. To oznacza, że 27 października to niedziela handlowa. Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, zgodnie z którą w 2019 roku handel w niedzielę jest możliwy w ostatnią niedzielę podczas każdego ze wszystkich dwunastu miesięcy w roku. Oprócz tego niedziela handlowa wypada w kwietniu i grudniu, gdy Polacy obchodzą Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Zasiłek możesz otrzymać bez względu na dochody. Liczą się konkretne przypadkiZasiłek możesz otrzymać bez względu na dochody. Liczą się konkretne przypadkiCzytaj dalej

Dziś można zrobić zakupy

27 października będą czynne supermarkety, galerie handlowe oraz inne lokale handlowe. Jednocześnie warto przypomnieć, że zakaz handlu w niedziele nie dotyczy wszystkich przedsiębiorców. W niedziele, kiedy obowiązuje zakaz handlu czynne są apteki, sklepy pamiątkowe, punkty pocztowe, stacje benzynowe, lokale gastronomiczne, a także przedsiębiorstwa kulturalne i rekreacyjne.

Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w marcu 2018 roku ustawą uchwaloną przez Prawo i Sprawiedliwość. W ubiegłym roku w każdym miesiącu były dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia, a także dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedna przed Wielkanocą. W tym roku obowiązuje tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Od 2020 roku zakaz zostanie jeszcze bardziej zaostrzony - w ciągu całego roku będzie tylko siedem niedziel handlowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News