7 czerwca zakaz handlu w niedzielę.
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Czerwca 2020

Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzie

Niedziela handlowa nie wypada często w 2020 roku. To konsekwencja zaostrzenia przepisów dotyczących zakazu handlu w tym roku. A czy 7 czerwca wypada niedziela handlowa? Czy można dziś zrobić zakupy? Odpowiadamy.

Niedziela handlowa 7 czerwca

Niedziela handlowa wypada wyjątkowo rzadko w tym roku. Zaostrzenie przepisów ograniczających handel w niedziele i święta spowodowało, że w 2020 roku wypada o połowę mniej niedzieli handlowych niż w zeszłym roku. Poprzedni miesiąc był pod tym względem wyjątkowo niekorzystny - w maju nie wypadła ani jedna niedziela handlowa. Na szczęście w czerwcu będzie inaczej. A czy 7 czerwca to niedziela handlowa?

Czy dziś jest niedziela handlowa?

W tym roku niedziela handlowa wypada tylko 7 razy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakupy mogliśmy zrobić 26 stycznia, a następne dwie okazje pojawiły się w kwietniu - 5 i 26 kwietnia. Niestety na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać jeszcze trzy tygodnie - wypada 28 czerwca i będzie to jedyna niedziela handlowa w czerwcu.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Remont domu lepiej zgłoś, inaczej mogą być kłopoty. Zanim zaczniesz, sprawdź czy nie grozi ci nawet 5 tys. zł kary
2. Mężczyźni nie mieli pojęcia, że w lesie ustawiona jest fotopułapka. Wszystko się nagrało, teraz sprawę wezmą w swoje ręce służby

A potem znów będziemy musieli poczekać na niedzielne zakupy - czeka nas jeszcze niedziela handlowa 30 sierpnia. Jeszcze dłużej będzie trzeba poczekać na miesiąc, w którym wypadają dwie niedziele handlowe. To dopiero grudzień, gdy handel będzie dozwolony 13 i 20 grudnia.

7 czerwca nie jest niedzielą handlową. Ale zakupy jest gdzie zrobić

Pomimo że dzisiaj nie wypada niedziela handlowa, to są sklepy i placówki, które będą otwarte. 7 czerwca zakupy będzie można zrobić:

 • w sklepach spożywczych, prowadzonych przez właściciela
 • w aptekach
 • na stacjach paliwowych
 • w placówkach pocztowych
 • w sklepach na dworcach kolejowych
 • w sklepach franczyzowych, takich jak Abc czy Żabka
 • w lokalach gastronomicznych
 • w kwiaciarniach

Wybierając się na zakupy, warto pamiętać o zasadach obowiązujących ze względu na epidemię koronawirusa. Choć w przestrzeni otwartej nie musimy już zasłaniać ust i nosa (jeśli jest zachowany dystans), to wchodząc do sklepu dalej musimy używać maseczek, dezynfekować ręce i używać rękawiczek podczas zakupów. Warto to robić nie tylko ze względu na siebie, ale także dla bezpieczeństwa innych osób.

Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądPrzesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Zachodnie media piszą o Łukaszu Szumowskim. Minister nie będzie zadowolony, gdy przeczyta
 2. Nad Mazowsze nadchodzą niszczycielskie nawałnice. Synoptycy nie mają wątpliwości
 3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
 4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
 5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
 6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News