NFZ przywraca obsługę klientów, ale apeluje o zdalne korzystanie z usług
eastnews/Jan Bielecki
Autor Radosław Święcki - 10 Lipca 2020

NFZ z ważnym apelem do pacjentów. Dotyczy rejestracji do lekarzy, weszły kolejne zmiany

Od tego tygodnia sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia działają w pełnym zakresie usług, tak jak przed wprowadzeniem stanu epidemii. NFZ zachęca jednak do zdalnego korzystania z jego usług.

NFZ apeluje do pacjentów

O przywróceniu od tego tygodnia sali obsługi klientów w pełnym zakresie usług Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował w komunikacie prasowym na swojej stronie internetowej. Fundusz zachęca jednak do zdalnego korzystania z jego usług.

- Od 6 lipca sale obsługi klientów będą działać w pełnym zakresie usług, tak jak przed zawieszeniem ich funkcjonowania związanym ze stanem epidemii. Nadal jednak większą część spraw będzie można załatwić poprzez zdalny kontakt ze swoim oddziałem np. poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy - czytamy w komunikacie NFZ. Fundusz przypomina również, że do dyspozycji klientów są również elektroniczne skrzynki podawcze ePUAP (dla posiadaczy Profilu Zaufanego, czyli elektronicznego potwierdzenia tożsamości).

Złożono już 6000 wniosków. Polacy masowo ruszają po 5 tys. zł, ty też możesz zyskać dodatkowe pieniądzeZłożono już 6000 wniosków. Polacy masowo ruszają po 5 tys. zł, ty też możesz zyskać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje

Ponadto NFZ informuje również, że od 6 lipca będzie możliwość załatwienia kwestii związanych z formularzami unijnymi. - W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - podaje Fundusz.

NFZ przypomina, że obsługa interesantów odbywa się w reżimie sanitarnym, stąd osoby udające się do oddziałów Funduszu muszą pamiętać o zasłonięciu nosa i ust, dezynfekcji rąk, a także utrzymaniu przynajmniej dwumetrowego dystansu.

Przypomnijmy, że sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia zamknięto w drugiej połowie marca br. w związku z postępującą pandemią koronawirusa.

Będą pożyczki dla zadłużonych. ARiMR ogłosił zasady przyznawania, wiadomo kto może liczyć na dodatkowe wsparcieBędą pożyczki dla zadłużonych. ARiMR ogłosił zasady przyznawania, wiadomo kto może liczyć na dodatkowe wsparcieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 30-latek traktował koronawirusa jak żart. Nie żyje
  2. Pokazał paragon z Malborka. Nawet nie jadł obiadu, trudno nie tracić nerwów widząc kwotę
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Powinien ze wstydu zapaść się pod ziemię? Wygląd kontrowersyjnej kuchni Michała Wiśniewskiego poruszył fanów
Rok życia psa to wcale nie 7 lat, naukowcy mają nowy przelicznik. Ile ludzkich lat ma pies?Rok życia psa to wcale nie 7 lat, naukowcy mają nowy przelicznik. Ile ludzkich lat ma pies?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News