BiznesINFO.pl
NFZ przywraca obsługę klientów, ale apeluje o zdalne korzystanie z usług

eastnews/Jan Bielecki

NFZ z ważnym apelem do pacjentów. Dotyczy rejestracji do lekarzy, weszły kolejne zmiany

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Od tego tygodnia sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia działają w pełnym zakresie usług, tak jak przed wprowadzeniem stanu epidemii. NFZ zachęca jednak do zdalnego korzystania z jego usług.

NFZ apeluje do pacjentów

O przywróceniu od tego tygodnia sali obsługi klientów w pełnym zakresie usług Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował w komunikacie prasowym na swojej stronie internetowej. Fundusz zachęca jednak do zdalnego korzystania z jego usług. 

- Od 6 lipca sale obsługi klientów będą działać w pełnym zakresie usług, tak jak przed zawieszeniem ich funkcjonowania związanym ze stanem epidemii. Nadal jednak większą część spraw będzie można załatwić poprzez zdalny kontakt ze swoim oddziałem np. poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy - czytamy w komunikacie NFZ. Fundusz przypomina również, że do dyspozycji klientów są również elektroniczne skrzynki podawcze ePUAP (dla posiadaczy Profilu Zaufanego, czyli elektronicznego potwierdzenia tożsamości).

Ponadto NFZ informuje również, że od 6 lipca będzie możliwość załatwienia kwestii związanych z formularzami unijnymi. - W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - podaje Fundusz. 

NFZ przypomina, że obsługa interesantów odbywa się w reżimie sanitarnym, stąd osoby udające się do oddziałów Funduszu muszą pamiętać o zasłonięciu nosa i ust, dezynfekcji rąk, a także utrzymaniu przynajmniej dwumetrowego dystansu. 

Przypomnijmy, że sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia zamknięto w drugiej połowie marca br. w związku z postępującą pandemią koronawirusa.

Tagi:

NFZ

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >