BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

W Polsce powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe, które pomoże zapobiegać problemom zmian klimatycznych

9 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Centrum Badawczo-Rozwojowe, które swoją działalność rozpoczyna 16 stycznia 2020 r. w Śmielinie niedaleko Bydgoszczy, gdzie prowadzone mają być prace nad mające na celu rozwój nie tylko polskiego, ale i światowego rolnictwa. Jednym z najważniejszych aspek

Doskonalenie i wdrażanie innowacyjnych technologii produkcji rolnej, techniki rolniczej i uprawy roślin to ważne wyzwanie, przed którym stoi polskie rolnictwo. W czwartek, 16 stycznia 2020 r. w Śmielinie swoją działalność rozpoczyna Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego misją będą prace badawcze i rozwojowe nad opracowaniem, doskonaleniem, walidacją, wdrażaniem i komercjalizacją innowacji dedykowanych dla rolnictwa. 

Twórcą Centrum Badawczo-Rozwojowego Agro-Środki-Technika-Technologia jest firma Agro-Land Marek Różniak. Eksperci, w oddanych do dyspozycji laboratoriach ośrodka, będą zajmować się badaniami w trzech obszarach: technologii strip-till, zabiegach nalistnych oraz poprawie żyzności gleby. Celem prac jest dostosowanie technologii i metod uprawy roślin do aktualnych warunków klimatycznych i agrarnych

Mzuri w walce o ekologiczną uprawę

Firma Mzuri, której maszyny i technologie upraw są już dostępne w 27 krajach na 3 kontynentach, zamierza korzystać z centrum w celu udoskonalania technik upraw, tak aby były one jak najlepiej dostosowane do lokalnych warunków klimatycznych, we weszystkich krajach swojej działalności. 

- Ambicją Centrum jest wprowadzanie na rynek najnowocześniejszych na świecie rozwiązań łączących z jednej strony maksymalizację wydajności produkcji rolnej z ekologią – szczególnie w okresach suszy i szczególnie trudnych warunkach pogodowych. - możemy przeczytać w komunikacie prasowym firmy. - Twórcy Centrum zakładają korzystne oddziaływanie komponowanych środków nie tylko na rośliny i ich plony, ale także na aktualną produktywność gleby oraz jej przyszły potencjał. - brzmi dalsza część komunikatu. 

Centrum Badawczo-Rozwojowe ma pracować na rzecz całego świata

– Otwarcie Centrum jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że będzie miało ono istotny wpływ na rozwój środków, techniki i technologii stosowanych w produkcji rolniczej. Naszym celem jest stworzenie w przeciągu 3 lat rozwiązań, które zrewolucjonizują branżę rolniczą. Już teraz nasi kontrahenci z różnych krajów Europy, Azji i Afryki czekają na nowe rozwiązania, uwzględniające lokalne warunki glebowe i klimatyczne – mówi Marek Różniak, twórca Centrum Badawczo-Rozwojowego. 

Polskie rolnictwo na więc niepowtarzalną szansę, aby nie naśladować a kreować światowe trendy nowozesnej i ekologicznej uprawy. Pracownicy CBR-u swój wysiłek włożą w rozwój technik upraw, które zarówno zapewniają zdrowe plony jak i dbają o wody gruntowe i jakość środowiska.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >