Rząd zabierze myśliwym pieniądze?
flickr/babij
Autor Radosław Święcki - 6 Czerwca 2020

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Myśliwi ofiarą przepisów rządowej specustawy? W trzeciej „tarczy antykryzysowej” pojawił się zapis zgodnie z którym istnieje możliwość przekazania dochodu z działalności gospodarczej Polskiego Związku Łowieckiego na walkę z epidemią koronawirusa. Roczny przychód organizacji może robić wrażenie.

Myśliwi stracą pieniądze?

Myśliwi zaniepokojeni przepisami trzeciej tzw. tarczy antykryzysowej. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, w rządowej specustawie znowelizowano prawo łowieckie i na mocy nowych zasad, istnieje możliwość przeznaczenia dochodu z działalności gospodarczej Polskiego Związku Łowieckiego i kół łowieckich na cele związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa.

Jakie sumy wchodzą w grę? Okazuje się, ze całkiem spore. Z danych podanych przez „Wyborczą” wynika, że roczny przychód myśliwych to ponad 300 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi ze sprzedaży tusz zwierząt, zaś ponad 72 mln zł pochodzi z opłat za udział w polowaniach.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Są zyski, ale są i koszty prowadzenia działalności. Trzeba opłacić czynsz za dzierżawę obwodów, szkolenia czy utrzymanie kwater i środków transportu. Do tego dochodzą też odszkodowania za szkody w uprawach rolnych (prawie 70 mln zł). Ostatecznie jednak – jak podaje gazeta – wynik finansowy jest sporo na plusie (prawie 50 mln zł).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Rządzący przekonują, że zmiana przepisów była konieczna, po to by Polski Związek Łowiecki mógł wspierać walkę z epidemią poprzez m.in. przekazanie kilkudziesięciu samochodów służbom medycznym, które miały być wykorzystanie do przewożenia zakażonych. Myśliwi jednak nie dają wiary w te zapewnienia. - Sytuacja jest bezprecedensowa. Pozbawiono nas wpływu na zarządzanie organizacją. To nic innego jak nacjonalizacja – mówi w rozmowie z dziennikiem członek jednego z okręgów łowieckich w Polsce.

Naczelna Rada Łowiecka zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie i debatę na temat znowelizowanych przepisów. Apel ten pozostał jednak bez odpowiedzi.

Główny ekonomista ZUS: 500 plus powinno trafiać tylko do biednych dzieci. Mówił też o waloryzacji świadczeniaGłówny ekonomista ZUS: 500 plus powinno trafiać tylko do biednych dzieci. Mówił też o waloryzacji świadczeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  2. Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata

TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News