morawiecki
Autor Paulina Musianek - 11 Sierpnia 2019

Morawiecki też sobie polatał. Wykaz lotów premiera zawiera kilkaset pozycji

Morawiecki ma na koncie też sporo lotów. Po aferze Air Kuchciński postanowiono prześwietlić podróże innych polityków, m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki i jego lista lotów. Pokłosie afery Air Kuchciński

Morawiecki, pełniąc funkcję premiera RP, również ma możliwość podróżowania rządowymi samolotami. Po aferze związanej z lotami Marka Kuchcińskiego rząd zaczął publikować wykazy lotów polityków. Zgodnie z zapowiedziami szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, na stronie internetowej Kancelarii Premiera Rady Ministrów opublikowano dokument z datami lotów Mateusza Morawieckiego od początku pełnienia funkcji premiera. Zawiera ona podróże zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Morawiecki użył rządowych samolotów ponad 200 razy. Latał co 3 dni

Lista opublikowana na stronie Kancelarii Premiera dotyczy lotów, które Mateusz Morawiecki odbył jako szef rządu od 14 grudnia 2017 roku do 5 sierpnia tego roku. Wykaz zawiera 207 pozycji - podróży odbytych różnymi samolotami i śmigłowcami. Większość z nich wykonano samolotem Embraer 175, a także samolotami CASA i Gulfstream 550 oraz śmigłowcem W-3 Sokół. Można szacować, że premier latał za pieniądze podatników co ok. 3 dni.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

Szydło żąda opublikowania list lotów wszystkich premierów od 2015 roku

Zwróciłam się z prośbą do szefa Kancelarii Premiera RP Michała Dworczyka o opublikowanie wykazu wszystkich lotów Premierów rządu od 2015 roku - napisała Szydło w piątek na Twitterze. Już wcześniej Jarosław Kaczyński wzywał dziennikarzy do zbadania podróży byłego premiera Donalda Tuska, który, w jego mniemaniu, jeszcze bardziej niż Kuchciński nadużywał możliwości latania rządowymi samolotami.

Ustawa regulująca służbowe loty

Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, premier Morawiecki podjął decyzję o przygotowaniu ustawy regulującej służbowe loty najważniejszych osób w państwie. Ustawa ma być odpowiedzią na oczekiwania opinii publicznej oraz na potrzeby administracji państwowej. Założenia ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie mają opierać się na jawności i odpowiedzialności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News