Sejm RP, nowe ministerstwo
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 4 Listopada 2019

Będzie nowy resort. Znamy już szefa oraz nazwę ministerstwa

PiS od jakiegoś już czasu zapowiadało ponownego przywrócenia Ministerstwa Skarbu. Nowy resort jaki chce powołać rządząca partia nie wróci jednak do poprzedniej nazwy. Tekę ministra w nowym Ministerstwie Zasobów Narodowych dzierżyć ma Jacek Sasin.

Choć Jacek Sasin oficjalnie ciągle nie chce potwierdzić, że to on obejmie tekę ministra w nowo tworzonym resorcie, to zabrał głos na temat ewentualnych kompetensji resortu. Otóż Ministerstwo Zasobów narodowych miałoby nadzorować przede wszystkim funkcjonowanie spółek skarbu państwa, tłumaczył Sasin w TVP.

Ministerstwo Zasobów Narodowych

Poseł PiS podczas wywiadu na antenie Radiowej Trójki nie potwierdził jednak wciąż, że właśnie taką nazwę będzie nosiło nowe ministerstwo. Do takich informacji dotarł za to portal wPolityce.pl.

Ministerstwo Zasobów Narodowych miałoby zastąpić zlikwidowane za kadencji PiS Ministerstwo Skarbu, do którego doszło w 2016 r., kiedy to szefem Rady Ministrów była Beata Szydło.

Nie tylko prąd zdrożeje. W 2020 roku czeka nas bardzo przykra niespodziankaNie tylko prąd zdrożeje. W 2020 roku czeka nas bardzo przykra niespodziankaCzytaj dalej

Likwidacja ministerstwa wielkim błędem

W kwestii likiwdacji Ministerstwa Skarbu dość jednoznacznie wypowiadał się już Jarosław Gowin. Polityk ocenił, że likwidacja tego resrotu była największym błędem poprzedniej kadencji - informuje money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  3. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News