BiznesINFO.pl
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Flickr/Marco Verch

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Mila po sześciu latach ostatecznie znika z rynku. Wskutek rebrendingu przeprowadzonego przez Eurocash dawne placówki sieci zostaną zastąpione przez Delikatesy Centrum. Ambitne plany zakładają, że w ciągu najbliższych czterech lat pod szyldem tym fu

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Po 6 latach znikną sklepy pod szyldem Mila, zastąpią je Delikatesy Centrum

  • Skąd takie zmiany

  • Ile obecnie sklepów posiadają Delikatesy Centrum i ile ma powstać w ciągu najbliższych lat

Mila zastąpiona przez Delikatesy Centrum

Mila po sześciu latach znika z rynku. Przypomnijmy, że sieć rozpoczęła działalność na przełomie 2014 i 2015 roku, kiedy to Artur Kasner prezes grupy Market-Deta, partnera spółki Polomarkter poinformował o odłączeniu się od spółki i utworzeniu własnej sieci sklepów właśnie pod nazwą Mila.

Supermarkety Mila oferowały m.in. mięsa, wędliny, owoce, warzywa, ale też ciasta. Sklepy sieci były obecne w takich województwach jak m.in. mazowieckie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, lubuskie, śląskie czy wielkopolskie. Hasłem placówek było „Zakupy, aż miło”.

Zniknięcie sklepów Mila nie jest zaskoczeniem, pierwotnie miało do tego dojść znacznie wcześniej. Jak przypomina portal wiadomoscihandlowe.pl Eurocash, który przejął blisko 200 supermarketów Mili trzy lata temu, zapowiedział zmianę szyldu na Delikatesy Centrum już w czerwcu 2019 roku. Rebranding miał zakończyć się we wrześniu tamtego roku. Można więc mówić, że doszło w tym zakresie do ponad rocznego „poślizgu”.

Z danych przytoczonych przez portal wynika, że pod koniec ubiegłego roku sieć handlu detalicznego Grupy Eurocash obejmowała 1573 małe supermarkety (w tym 967 franczyzowych oraz 606 własnych), spośród których 1545 działa pod marką Delikatesy Centrum. Co z pozostałymi? Jak podają wiadomoscihandlowe.pl zdecydowana większość z nich funkcjonuje pod szyldem Lewiatan.

– W minionym roku sfinalizowaliśmy integrację przejętych we wcześniejszych latach sieci supermarketów z Delikatesami Centrum. Dziś jest to jedna struktura organizacyjna, funkcjonująca pod wspólną marką, w związku z czym możemy teraz skupić się na rozwoju oferty dla konsumentów, transformacji cyfrowej, a także dalszej ekspansji, wspólnie z naszymi klientami, właścicielami niezależnych sklepów detalicznych – mówi w rozmowie z portalem Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

Ekspansja sieci Delikatesy Centrum ma być jednym z priorytetów Eurocashu. Portal przywołuje słowa Luisa Amarala, prezesa zarządu Eurocash, który stwierdził, że sieć sklepów Delikatesy Centrum „będzie największa w kraju” w formacie supermarketowym.

2400 placówek w 2025 roku?

Pierwotne plany zakładały, że do końca 2023 roku Delikatesy Centrum będą liczyły 2400 placówek. Zgodnie z obecną strategią Eurocash termin ten został wydłużony o dwa lata.

Jako potencjalne źródła wzrostu sieci wskazuje się m.in. przejęcie regionalnych sieci supermarketów, otwarcie sklepów prowadzonych przez franczyzobiorców, ale też otwarcie własnych sklepów detalicznych we współpracy z partnerami inwestującymi w nieruchomości.

Z danych przedstawionych przez grupę Eurosash za 2020 rok wynika, że przychody grupy w ubiegłym roku przekroczyły 25,4 mld zł i były o 2,2 proc. wyższe niż rok wcześniej. Grupa zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich segmentach działalności. Zysk netto Grupy Eurocash przekroczył w zeszłym roku 68 mln zł wobec 79 mln zł w 2019 roku.

Podobne artykuły

Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Biedronka wycofuje szkodliwy ser

Handel

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobę

Czytaj więcej >
By Krzysztoferski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29842461

Handel

Zakaz obowiązuje od 20 maja. Ale w sklepach wciąż możesz znaleźć alternatywy

Czytaj więcej >
Niedziela handlowa

Handel

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiaj

Czytaj więcej >
Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

Handel

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >