Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > McDonald's podpisał kontrakt z Beyond Meat. W menu pojawi się roślinny burger
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 05.03.2021 01:00

McDonald's podpisał kontrakt z Beyond Meat. W menu pojawi się roślinny burger

16.02.2021 McDonald's fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
East News, Andrzej Iwańczuk

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak będzie nazywał się roślinny burger McDonalds

  • Co o współpracy sądzą przedstawiciele obu firm

  • Jak wygląda sytuacja rynkowa roślinnych zamienników mięsa

McDonalds ostatnim bastionem "mięskości"?

Popularny Drwal, jego kolega Maestro, a może tradycyjny hamburger sprzedawany także w podwójnej wersji. Do tego frytki i gazowany napój. Do tej pory przeciętny zestaw kupowany w McDonalds wyglądał w ten sposób, a zwolennicy "mięsa" roślinnego nie mieli czego szukać w sieciówce.

Okazuje się, że ostatni bastion "mięskości" wprowadza do swojej oferty nowy produkt, czyli burger roślinny. Dostawcą zamiennika prawdziwego mięsa została firma Beyond Meat.

- Jesteśmy dumni, że możemy zawrzeć tę strategiczną, globalną umowę z McDonalds. To kamień milowy dla Beyond Meat - powiedział cytowany przez portal horecanet.pl Ethan Brown, założyciel i dyrektor generalny Beyond Meat.

Dodał, że współpraca obu podmiotów będzie oparta na nieustępliwym i szybkim podejściu Beyond Meat oraz sile globalnej marki McDonalds. - Tak, aby wprowadzić pożądane, nowe produkty roślinne, które pokochają konsumenci - podsumował Brown.

McDonalds rusza z McPlant

McDonalds już w zeszłym roku zapowiadał wprowadzenie burgera roślinnego do swojej oferty. Powodem takiej decyzji jest m.in.: fakt, że spożycie "mięsa" roślinnego będzie w najbliższych latach rosło.

- Nasz nowy produkt McPlant ma na celu zapewnienie klientom większego wyboru - powiedziała cytowana przez serwis Francesca DeBiase, wiceprezes i dyrektor ds. dostaw w McDonalds.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Beyond Meat, aby wprowadzać innowacje w tej przestrzeni. Zawarcie tej strategicznej umowy jest ważnym krokiem na naszej drodze do dostarczania naszym klientom pysznych, wysokiej jakości roślinnych pozycji menu - dodała.

Portalspozywczy.pl informuje, że na rynku zamienników mięsa zaczyna robić się coraz ciaśniej. Ilość spożywanych odpowiedników mięsa wciąż rośnie, a międzynarodowe korporacje wyczuły, że jest to o co walczyć.

Tagi: McDonalds