mBank wspiera protesty kobiet. Klienci mają mieszane uczucia.
mBank, materiały prasowe
Autor Kamila Jeziorska - 29 Października 2020

Popularny bank podjął fantastyczną decyzję. Niemal wszyscy Polacy mogą być zadowoleni

mBank oficjalnie poparł protesty kobiet związane z ostatnią decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Za pomocą swojego konta na Twitterze, mBank zamieścił wymowne wideo. Klienci mają w tej kwestii mieszane uczucia.

mBank podjął fantastyczną decyzję

Od ponad tygodnia w całym kraju trwają protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że TK Julii Przyłębskiej uznał za niekonstytucyjną przesłankę do aborcji w przypadku ciężkich wad płodu.

Wyrok nie pozostał bez echa, a kobiety już pierwszego dnia zaczęły tłumnie strajkować. "Wybór, nie przymus", skanduje większość z nich popierana nie tylko przez swoich najbliższych, ale także pracodawców i inne podmioty.

mBank w tej kwestii nie okazał się być odosobniony i zdecydował zamieścić na swoim koncie na Twitterze dość wymowny filmik. "Wspieramy", napisano w podpisie filmiku. Co dokładnie mogliśmy zobaczyć w materiale?

mBank w opublikowanym materiale zamieścił zdjęcia swoich pracowników okraszone znakiem Strajku Kobiet. Dla przypomnienia zaznaczmy, że jest to zwykła błyskawica, a nie, symbol SS i Hitlerjugend tak, jak uważa marszałek Ryszard Terlecki.

mBank zdecydował się wesprzeć walczące o swoje praca kobiety. - Jak powstała post i grafika? Zaprosiliśmy tych pracowników, którzy zamierzali protestować i chcieli wyrazić wsparcie dla kobiet, aby przesyłali swoje zdjęcia – dobrowolnie. Była to oddolna inicjatywa. Tak powstał kolaż z wizerunkami tych z nas, którzy chcieli zabrać głos, powiedział w rozmowie z money.pl rzecznik prasowy mBanku, Krzysztof Olszewski.

Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

mBank wspiera kobiety

mBank podkreśla, że w filmiku wzięły udział osoby chcące rzeczywiście protestować. - Podobnie jak w społeczeństwie, tak i w naszym banku mamy i klientów, i pracowników o różnych poglądach. I to jest OK!, mówi rzecznik mBanku i dodaje, że ci pracownicy, którzy chcieli wziąć udział w protestach mogli to zrobić wykorzystując dodatkowy dzień wolny.

mBank zadbał, aby w dniu protestów wszystkie placówki funkcjonowały normalnie. Niestety, ale nie wszyscy ciepło przyjęli działania mBanku, a pod filmikiem na Twitterze znalazła się masa negatywnych komentarzy. Część klientów zaczęła grozić, że zrezygnuje z usług mBanku.

- Niektórzy dziennikarze i użytkownicy pytają, czy to oznacza, że popieramy niektóre incydenty na polskich ulicach. Czy marki, które wsparły postulaty ruchu Black Lives Matter, pytano, czy wspierają zamieszki na ulicach amerykańskich miast?, odpowiada ironicznie rzecznik prasowy mBanku. A jak było w innych firmach?

mBank nie był odosobniony we wsparciu udzielonym kobietom. Na podobny gest zdecydowało się także Green Cafe Nero czy sieć cukierni Lukullus, podaje Gazeta Wyborcza. Od strajku odcięła się Ikea, która zakazała swoim pracownikom noszenia maseczek z symbolem protestów.

mBank już od dawna aktywnie wspiera organizacje pozarządowe. W 2017 r. mBank współpracował z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Miejmy nadzieję, że coraz więcej podmiotów będzie wspierać oddolne inicjatywy.

Specjalnie zakaził się koronawirusem. Efekt zaskoczył wszystkichSpecjalnie zakaził się koronawirusem. Efekt zaskoczył wszystkichCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News