Maseczki plany ministerstwa zdrowia
Flickr.com Lukas Plewnia
Autor Konrad Karpiuk - 27 Lipca 2020

W resorcie zdrowia właśnie powstaje strategia na jesień. Ważne słowa o obowiązku noszenia maseczek

Obowiązek noszenia maseczki na ulicach może wrócić, a przynajmniej takiego rozwiązania nie wyklucza wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Resort przygotowuje się już na drugą falę koronawirusa, która może nadejść jesienią.

Resort zdrowia będzie pracował nad strategią na drugą falę koronawirusa

Przed jesienią warto zaopatrzyć się w maseczki. Istnieje spore ryzyko, że w sezonie grypowym znacznie wzrośnie liczba zarażeń SARS-CoV-2, a szpitale będą bardziej obciążone. Jak wcześniej na ten temat mówił dr Paweł Grzesiowski, ze względów gospodarczych, drugi lockdown jest bardzo mało prawdopodobny.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był w poniedziałek gościem w Programie Trzecim Polskiego Radia. Poinformował, że planowane jest spotkanie zespołu w ministerstwie, który zajmie się opracowaniem strategii na drugą falę koronawirusa. Poruszony będzie na pewno temat imprez masowych, w tym wesel. - Jesteśmy przed drugą falą. Nie ma tak wielkiego znaczenia, jakbyśmy to numerowali. Jesienią zachorowań na pewno nam przybędzie, pojawi się także epidemia grypy - mówił Kraska w radiu.

Biedronka tnie ceny, klienci już przecierają oczy ze zdziwienia. 2,39 zł za jeden z ulubionych produktówBiedronka tnie ceny, klienci już przecierają oczy ze zdziwienia. 2,39 zł za jeden z ulubionych produktówCzytaj dalej

Będziemy brać przykład z zachodu? Kraska nie wyklucza, że maseczki wrócą

Kraska został zapytany w wywiadzie o to, czego mogły nas nauczyć doświadczenia innych krajów w walce z epidemią koronawirusa. Wiceminister przyznał, że opracowując strategię na drugą falę, resort na pewno weźmie uwagę na to, jak radziły sobie państwa Europy Zachodniej i czy można z nich zaczerpnąć jakieś wzorce i przenieść na Polski grunt.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Coś okropnego, matka wysłała księdzu zdjęcia swojego dziecka bez ubrań. Wszystko wyszło na jaw

W rozmowie z radiem, Kraska powiedział, że w wielu krajach obowiązek noszenia maseczek jest znacznie bardziej rozszerzony niż w Polsce, szczególnie jeśli chodzi o zakrywanie ust i nosa na ulicy. Nie wykluczył, że obowiązek wróci, w trakcie posiedzenia zespołu w Ministerstwie Zdrowia ma odbyć się rozmowa na temat powrotu maseczek na ulicach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stało? Podczas występu Martyniuka nagle na scenę wbiegła Edyta Górniak, ludziom opadły szczęki
  2. Dzieci pierwszego września wrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzja
  3. 17 osób straciło życie nad wodą. Niedziela przyniosła kolejne tragedie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita
  6. wiadomość
  7. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  8. Ogromna rewolucja w Aldim. Właśnie potwierdzili, ostateczne pożegnanie już wkrótce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News