Marian Banaś zwalnia pracowników NIK
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 12 Września 2020

Marian nie tylko pancerny, ale też bezlitosny. Czystki w NIK-u, poleciały głowy dyrektorów

Prezes NIK Marian Banaś słynie ze zdecydowanych działań, o czym przekonali się jego podwładni. Stanowiska utraciło dwóch dyrektorów, a jeden z byłych pracowników powrócił do struktur NIK.

Marian Banaś zwalnia pracowników

"Żelazny" bądź "pancerny" Marian Banaś swój przydomek zawdzięcza sportowej pasji (karate) oraz więziennej odsiadce w czasach PRL. Aktywności podejmowane względem pracowników NIK wskazują, że zdecydowane i bezkompromisowe działania w dalszym ciągu nie są mu obce. Portal zyciestolicy.com podaje, że w NIK doszło do znaczących czystek.

Marian Banaś zwolnił dwóch dyrektorów - Dariusza Błachnię, który pełnił obowiązki dyrektora Biura organizacyjnego NIK oraz Dariusza Wawrzyniaka, wicedyrektora pełnomocnika ds. bezpieczeństwa. Do NIK powrócił z kolei Tadeusz Dziuba.

Świetne wieści dla seniorów. Uprawnionych do pobierania wyższych emerytur będzie znacznie więcejŚwietne wieści dla seniorów. Uprawnionych do pobierania wyższych emerytur będzie znacznie więcejCzytaj dalej

Wątpliwości Mariana Banasia względem zatrudnionych

Z utratą stanowiska w NIK na mocy decyzji Mariana Banasia musi pogodzić się Dariusz Błachnia, który pełnił funkcje od czerwca 2020 r. Przez lata piastował stanowisko wiceszefa biura kadr Komendy Głównej Policji, ale dwa lata temu odszedł na policyjną emeryturę. Był autorem pisma zmniejszającego limity przyjęć do pracy w policji. W tym czasie polskie służby uskarżały się na braki kadrowe. Drugim pracownikiem usuniętym przez Mariana Banasia jest Dariusz Wawrzyniak, prawdopodobnie były funkcjonariusz ABW.

Eurojackpot: Padła główna wygrana. Niemal 100 mln zł zgarnął PolakEurojackpot: Padła główna wygrana. Niemal 100 mln zł zgarnął PolakCzytaj dalej

Powodem odsunięcia mają być podejrzenia Mariana Banasia i całego kierownictwa o motywy podjęcia przez nich obowiązków służbowych w NIK. Anonimowy informator portalu zyciestolicy.com przekazał, że Marian Banaś "nie pozwoli na zrobienie dojnej krowy z NIK". Dlatego też "żelazny Marian" zadecydował o usunięciu dwóch pracowników zaliczanych do tzw. "grupy policyjnej".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Nowa-stara twarz w NIK

Przy okazji dwóch zwolnień pojawiło się miejsce na powrót Tadeusza Dziuby, który z NIK odszedł 2 miesiące temu. Niektóre media domniemują, że może to być początek końca sporu na linii Zjednoczona Prawica - Marian Banaś. Jednak wiele wskazuje na to, że to przejaw polityki kadrowej realizowanej przez szefa NIK.

- Idzie jak burza, gdy raz podejmie decyzję. Ta konsekwencja pozwoliła mu stworzyć Krajową Administrację Skarbową z funkcjonującym oddzielnie trzech organizmów: izb skarbowych, urzędów kontroli skarbowej i urzędów celnych - tak o Marianie Banasiu mówili na łamach TVN24 jego byli współpracownicy z Ministerstwa Finansów. Zanim objął stery w NIK piastował urząd szefa służby celnej (2015-2017), szefa KAS (2017-2019) oraz ministra finansów (czerwiec-sierpień 2019 r.). Dowodzi NIK-iem od 30 sierpnia 2019 r., po tym jak zrezygnował jego poprzednik Krzysztof Kwiatkowski.

Zakupy są coraz droższe, jednak nie wszędzie. Jaka jest najtańsza sieć w Polsce?Zakupy są coraz droższe, jednak nie wszędzie. Jaka jest najtańsza sieć w Polsce?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 złWchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 złCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News