Magda Gessler i Schronisko Smaków kończą współpracę
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 2 Lutego 2021

Popularna knajpa kończy współpracę z Gesslerową w atmosferze skandalu. Płacili jej chore pieniądze

Magda Gessler rozstaje się z jedną najbardziej popularnych restauracji na Podhalu. Schronisko Smaków poinformowało o zakończeniu współpracy w wymownym oświadczeniu. Na jaw wyszło, że mimo lockdownów franczyzobiorca musiał płacić restauratorce 100 proc. należności.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Schronisko Smaków kończy współpracę z popularną restauratorką
  • Jakie dalszy plany ma lokal
  • Co o buncie przedsiębiorców mówiła Magda Gessler

Magda Gessler na celowniku popularnej restauracji

Magda Gessler - znana restauratorka, jurorka programów kulinarnych i właścicielka kilkunastu lokali, współpracuje także z częściowo samodzielnymi podmiotami. Jednym z nich jest Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej, które na przestrzeni ostatnich lat stało się kulinarną wizytówką Podhala.

Jednak wraz z początkiem lutego knajpa postanowiła zerwać umowę z Magdą Gessler. Lokal poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Facebooka. Opublikowane oświadczenie rzuca zupełnie nowe światło na kulisy współpracy z Magdą Gessler.

Magda Gessler ściągała opłaty w czasie lockdownu

Znane sformułowanie głosi, że „jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze”. Nie inaczej jest w przypadku głośnego rozwodu Schroniska Smaków z popularną restauratorką. Z komunikatu wynika, że prawnicy pozytywnie zaopiniowali otwarcie lokalu wbrew obowiązującym rządowym zakazom. Restauracja ponownie ugościła klientów 16 stycznia 2021 r., czyli dwa dni przed wybuchem ogólnopolskiego buntu przedsiębiorców.

Portal innpoland.pl donosi, że w chwili ponownego otwarcia knajpy Magda Gessler wydała własne oświadczenie, w którym przekonywała, że nie wiedziała o planach uruchomienia działalności i nie zgadza się z tą decyzją. Jednak dopiero poniedziałkowy komunikat Schroniska Smaków wywołał skandal.

„Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100 proc. należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji”, czytamy we wpisie.

Zgodnie z przekazem zarządców restauracji identyczna sytuacja miała miejsce w czasie jesiennego lockdowu. Magda Gessler miała nie wyrazić także zgody nawet na obniżenie opłat franczyzowych. Lokal znalazł się w trudnej sytuacji - z dochodów ze sklepu internetowego utrzymywał nie tylko pracowników, lecz także restauratorkę.

„Dziękujemy Magdzie Gessler za dotychczasowe pięć lat współpracy, osiągnęliśmy razem naprawdę dużo, tworząc najpopularniejsze miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Jest nam przykro, że kończymy współpracę w taki sposób, ale w biznesie trzeba traktować się poważnie, po partnersku”, czytamy w zakończeniu wymownego oświadczenia.

W rezultacie Schronisko Smaków postanowiło zmienić nazwę na Restauracja Schronisko Bukowina. Jest to jednak jedyna modyfikacja, którą planują zarządcy. W komunikacie przekonują bowiem, że poza etykietami nic się nie zmieni.

„Będziemy iść tą samą drogą, którą podążamy od lat, goszcząc Was w naszych progach. Wciąż będziemy starali się podawać Wam najlepsze jedzenie na Podhalu, robiąc to z największą estetyką i uśmiechem na ustach”, czytamy w internetowym komunikacie.

Pod postem na Facebooku zamieszczono już ponad 2 tys. komentarzy. Słowa, które internauci kierują do zarządców lokalu są wyjątkowo pochlebne. „Restauracji nie tworzy nazwisko „sławnej osoby” tylko ludzie, którzy zostawiają tam swoje serce, zdrowie i pasje oraz goście każdego dnia! Myśle ze kucharze z dnia na dzień nie przestaną znakomicie gotować a wręcz zmotywuje ich to do tworzenia coraz smaczniejszych potraw, którymi nadal będziemy mogli się delektować”, czytamy w jednym ze wpisów.

Niejasny przekaz Magdy Gessler

W dalszym ciągu nie wiadomo, jakie tak naprawdę zdanie na temat obostrzeń i buntu przedsiębiorców ma Magda Gessler. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni restauratorka zmieniała zdanie w tej sprawie kilkukrotnie.

Gazeta Wyborcza przypomina, że tuż przed otwarciem restauracji firmowanych jej nazwiskiem oznajmiła, że decyzja w sprawie otwarcia należy do właścicieli. „Z bólem serca muszę stwierdzić, że otwarcie dużych miejsc, np. takich na kilkaset gości jest w tych czasach hulającego wirusa bardzo nieodpowiedzialne. Jest wielkim zagrożeniem dla naszego wspólnego zdrowia i życia. […] Moja postawa i opinia dotyczy moich restauracji. Każdy z Was niech działa według własnego sumienia i własnej sytuacji życiowej”, czytamy we wpisie Magdy Gessler, który już zniknął z mediów społecznościowych.

Jednak nie trzeba było długo czekać na zmianę podejścia względem samego Schroniska Smaków. „Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji oraz sklepu internetowego”, czytamy w kolejnym komunikacie na Facebooku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News