Łukasz Szumowski ujawnił realną liczbę zarażonych
praca własna
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Maja 2020

Szumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnej

Łukasz Szumowski powiedział w “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24, że zakażonych koronawirusem jest w Polsce znacznie więcej, niż wynika to ze statystyk. Minister zdrowia podkreślił znaczenie testów i powiedział, w których miejscach trzeba ich robić najwięcej.

Łukasz Szumowski: epidemia jest przesunięta

W rozmowie z TVN24 Łukasz Szumowski powiedział, że epidemia koronawirusa w Polsce jest przesunięta i że “mamy też stosunkowo łagodny jej przebieg”. Minister zdrowia zaapelował też o zwiększenie liczby testów i podkreślił, że najczęściej trzeba testować personel medyczny, ponieważ to szpitale są największymi ogniskami wirusa.

Łukasz Szumowski uważa, że aktualnie jest możliwe, aby wykonywać 20 tysięcy testów dziennie. - Dalszy przebieg epidemii zależy od naszych zachowań i ilości przeprowadzonych testów. Najwięcej ognisk mamy w szpitalach i tam powinniśmy testować na potęgę - stwierdził minister zdrowia.

Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycieRachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski: zakażonych jest znacznie więcej

Szef resortu zdrowia przyznał, że osób zakażonych koronawirusem w Polsce jest znacznie więcej, niż to wynika z oficjalnych statystyk. Łukasz Szumowski podał liczby, które niemal dwukrotnie przewyższają te dane.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne

- Podejrzewam, że chorych może być 20-30 tys., w żadnym kraju nie da się wyłapać wszystkich chorych. W tej chwili jedna osoba zakaża jedną osobę, co oznacza, że dość szybko wyłapujemy chorych - szacował na antenie TVN24 Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski: Polacy nie stosują się do zaleceń

Minister zdrowia przyznał też, że gdyby nie czynniki ekonomiczne, to zamrożenie gospodarki trwałoby prawdopodobnie do czasu opracowania skutecznej szczepionki, jednak to “niemożliwe w żadnym kraju”.

Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"Czytaj dalej

Szef resortu zdrowia jeszcze raz podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie zaleceń. - Duża część Polaków nie stosuje się do naszych zaleceń, nosi maseczki na brodzie i może to zaprzepaścić to, co wypracowaliśmy podczas izolacji. Czekam na statystyki, ale mam nadzieję, że po apelach ludzie wrócą do reżimu sanitarnego - powiedział na antenie TVN24 Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  2. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News