LPG i ON drożeją przed świętami
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Grudnia 2019

Użytkownicy LPG i diesli mogą nie mieć wesołych Świąt. Czekają ich podwyżki cen

Diesel może pochłonąć sporo pieniędzy w najbliższych dniach. Ceny LPG i ON rosną bowiem przed świętami. Użytkownicy samochodów na benzynę mogą za to odetchnąć z ulgą.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Bankier.pl, który powołuje się na BM Reflex, cena benzyny bezołowiowiej pozostanie przed tegorocznymi Świętami bez zmian. Nie można powiedzieć jednak tego samego o cenach LPG i oleju napędowego, które podskoczyły do góry.

ON spali pieniądze, LPG trochę mniej

Użytkownicy samochodów na olej napędowy będą musieli na stacjach paliw zapłacić średnio o 3 grosze więcej za litr. ON kosztuje bowiem przęcietnie w skali całej Polski 5,09 zł/l. Benzyna bezołowiowa trzyma się za to na poziomie 4,94 zł/l. Ropa podrażała od listopada już ponad 15 groszy na litrze, wynika z analizy przeprowadzonej przez bankier.pl.

Trochę lepsze wiadomości płyną jednak do użytkowników gazu LPG. Ceny autogazu przestały szybować w górę tak bardzo jak miało to miejsce jeszcze przed chwilą. Z tygodnia na tydzień LPG podrożało jedynie o 2 grosze, co znaczy że wzrost przestaje być tak intensywny.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News