LPG i ON drożeją przed świętami
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 22 Grudnia 2019

Użytkownicy LPG i diesli mogą nie mieć wesołych Świąt. Czekają ich podwyżki cen

Diesel może pochłonąć sporo pieniędzy w najbliższych dniach. Ceny LPG i ON rosną bowiem przed świętami. Użytkownicy samochodów na benzynę mogą za to odetchnąć z ulgą.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Bankier.pl, który powołuje się na BM Reflex, cena benzyny bezołowiowiej pozostanie przed tegorocznymi Świętami bez zmian. Nie można powiedzieć jednak tego samego o cenach LPG i oleju napędowego, które podskoczyły do góry.

ON spali pieniądze, LPG trochę mniej

Użytkownicy samochodów na olej napędowy będą musieli na stacjach paliw zapłacić średnio o 3 grosze więcej za litr. ON kosztuje bowiem przęcietnie w skali całej Polski 5,09 zł/l. Benzyna bezołowiowa trzyma się za to na poziomie 4,94 zł/l. Ropa podrażała od listopada już ponad 15 groszy na litrze, wynika z analizy przeprowadzonej przez bankier.pl.

Trochę lepsze wiadomości płyną jednak do użytkowników gazu LPG. Ceny autogazu przestały szybować w górę tak bardzo jak miało to miejsce jeszcze przed chwilą. Z tygodnia na tydzień LPG podrożało jedynie o 2 grosze, co znaczy że wzrost przestaje być tak intensywny.

Instalacja gazowa może przysporzyć mnóstwo problemów. Będziesz mógł nawet stanąć przed sądemInstalacja gazowa może przysporzyć mnóstwo problemów. Będziesz mógł nawet stanąć przed sądemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News