BiznesINFO.pl
easter-2242524 960 720

Pixabay

Lindt wygrał w sądzie. Lidl wycofuje złote króliczki ze sprzedaży

1 Października 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Zakończyła się sądowa batalia między siecią Lidl a szwajcarskim producentem Lindt. Lidl nie może już sprzedawać czekoladowych złotych króliczków.  

Podobne złote króliczki 

Złoty króliczek Lindt jest bardzo charakterystyczną czekoladką. Zapakowany w złotą folię z czerwoną wstążką i dzwoneczkiem jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów maki Lindt w okresie wielkanocnym. 

Lidl w swojej ofercie także miał czekoladkę z króliczkiem - nie identyczną, ale podobną. Mogło to wprowadzać klientów w błąd. Z tego powodu Lindt wytoczył niemieckiej sieci sklepów proces. Przez długi czas trwała długa batalia prawna na ten temat. 

Lindt wygrał batalię

Szwajcarski producent wskazał, że złoty królik jest powszechnie rozpoznawany, zatem klienci mimo różnic mogą pomylić te produkty. Sąd przyznał Lindtowi rację-  produkt Lidla jest zbyt podobny do czekoladowego króliczka marki Lindt.

Sąd federalny w Lozannie nakazał Lidlowi zaprzestać sprzedaży złotych króliczków, a także zniszczyć pozostałe zapasy, podaje The Guardian. Nie oznacza to jednak marnowania produktu. Sąd zasugerował, że czekoladę z króliczków można przetopić i wykorzystać w inny sposób. 

The Guardian zwraca uwagę, że Lindt kilkakrotnie już bronił swojego złotego króliczka. W 2000 roku szwajcarski producent zgłosił znak towarowy dla trójwymiarowego kształtu swojego wyrobu, został on przyznany w kolejnym roku. 

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >