BiznesINFO.pl > Handel > Lindt wygrał w sądzie. Lidl wycofuje złote króliczki ze sprzedaży
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 01.10.2022 12:55

Lindt wygrał w sądzie. Lidl wycofuje złote króliczki ze sprzedaży

easter-2242524 960 720
Pixabay

Zakończyła się sądowa batalia między siecią Lidl a szwajcarskim producentem Lindt. Lidl nie może już sprzedawać czekoladowych złotych króliczków.  

Podobne złote króliczki 

Złoty króliczek Lindt jest bardzo charakterystyczną czekoladką. Zapakowany w złotą folię z czerwoną wstążką i dzwoneczkiem jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów maki Lindt w okresie wielkanocnym. 

Lidl w swojej ofercie także miał czekoladkę z króliczkiem - nie identyczną, ale podobną. Mogło to wprowadzać klientów w błąd. Z tego powodu Lindt wytoczył niemieckiej sieci sklepów proces. Przez długi czas trwała długa batalia prawna na ten temat. 

Lindt wygrał batalię

Szwajcarski producent wskazał, że złoty królik jest powszechnie rozpoznawany, zatem klienci mimo różnic mogą pomylić te produkty. Sąd przyznał Lindtowi rację-  produkt Lidla jest zbyt podobny do czekoladowego króliczka marki Lindt.

Sąd federalny w Lozannie nakazał Lidlowi zaprzestać sprzedaży złotych króliczków, a także zniszczyć pozostałe zapasy, podaje The Guardian. Nie oznacza to jednak marnowania produktu. Sąd zasugerował, że czekoladę z króliczków można przetopić i wykorzystać w inny sposób. 

The Guardian zwraca uwagę, że Lindt kilkakrotnie już bronił swojego złotego króliczka. W 2000 roku szwajcarski producent zgłosił znak towarowy dla trójwymiarowego kształtu swojego wyrobu, został on przyznany w kolejnym roku. 

Tagi: