BiznesINFO.pl
Lidl rozpoczyna nabór na program stażowy

Wikipedia/Globetrotter19, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74087030

Lidl uruchamia nabór. Sieć oferuje 3-miesięczny staż z ponad 10 tys. zł

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Lidl dba nie tylko o bogaty asortyment, lecz także o wykwalifikowaną kadrę. Dlatego też rusza z kolejną edycją wakacyjnych staży skierowanych do studentów. Do udziału w programie zdecydowanie zachęca wynagrodzenie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką ofertę stażową proponuje Lidl

  • W jakich działach można odbyć staż

  • Ile można zarobić w trakcie programu

Lidl stawia na młodych

Lidl poszukuje nowych osób chętnych do pracy i zachęca do wzięcia udziału w wakacyjnym stażu. To już dziesiąta edycja programu The Lidl Way to Career. Wiadomości Handlowe donoszą, że staż potrwa trzy miesiące - od 1 lipca do 30 września.

Zainteresowani powinni przesyłać zgłoszenia w zakładce Lidl-Kariera. Termin składania dokumentów upływa wraz z końcem marca.

Po selekcji aplikacji Lidl zgłosi się do wybranych kandydatów, aby umówić się na rozmowę telefoniczną. W połowie maja 2021 r. odbędzie się spotkanie rekrutacyjne w formule zdalnej, po którym należy już tylko oczekiwać na pozytywne wieści od spółki.

Jakich stażystów poszukuje Lidl? Przede wszystkim pracowitych, ambitnych i gotowych do podejmowania nowych wyzwań. Lidl przekonuje, że rok ukończonych studiów nie będzie kryterium decydującym o przyjęciu na wakacyjny staż.

Lidl kusi wysokim wynagrodzeniem

Na czym ma polegać staż w sieciówce? Portal bezprawnik.pl podaje, że studenci przejdą szkolenie w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej. Niewykluczone więc, że stażyści będą mieli okazję sprawdzić się również jako kasjerzy.

Docelowo stażysta zostanie skierowany do jednego, wybranego działu. Jego zadaniem będzie zrealizowanie samodzielnie jednego projektu w trakcie całego stażu. Lidl zapewnia również możliwość współpracy z wykwalifikowanymi menadżerami z różnych dziedzin.

W jakich działach będzie można zdobyć doświadczenie? Stażyści mają możliwość zaznać tajników pracy w sektorze finansowym komunikacji, IT, e-commerce, a także zarządzania promocjami. Osobna oferta stażowa obejmuje także dział prawny, pasjonatów Excela czy HR. Lidl prowadzi również oddzielny program dla studentów, którzy znają język niemiecki.

Do podejmowania pierwszych aktywności zawodowych właśnie w sieciówce mogą zachęcać zarobki. Lidl zamierza płacić studentom 3,5 tys. zł miesięcznie.

Zatem dzięki trzymiesięcznemu programowi stażowemu można nie tylko zdobyć doświadczenie w branży, lecz także wzbogacić się o ponad 10 tys. zł. To dość duży zastrzyk gotówki, zważając na to, że nie każdy stażysta czy praktykant może liczyć na jakiekolwiek wynagrodzenie.

Warto także odnotować, że identyczne zarobki w wysokości 3,5 tys. zł miesięcznie otrzymują początkujący kasjerzy. Wszystko dzięki marcowej podwyżce stawek, na którą zdecydował się Lidl. To już kolejny raz, kiedy spółka finansowo docenia swoich pracowników.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >