Lild stawia na polskie produkty
Autor Przemysław Terlecki - 8 Sierpnia 2019

Lidl rozszerza współpracę z polskimi producentami. Wkrótce nowe produkty

Lidl stawia na polskie produkty. Już za kilka dni na półki sklepowe trafią sezonowe polskie produkty, które przyciągnąć powinny prawdziwych koneserów. Mowa o winie z polskich winnic, którego kolejny rocznik niebawem zawita w sieciówce.

Lidl po raz kolejny wchodzi we współpracę z polskimi producentami. Jak donosi Portal Spożywczy, już od 12 sierpnia w sklepach sieci dostępne będą wina polskiej produkcji. Mowa o winie Polka, które wytwarzane jest w winnicach w Srebrnej Górze. To już czwarty raz, kiedy niemiecka sieć marketów sprzedaje polskie wino.

Wino Polka z rocznika 2018 trafi do dystrybucji w każdym sklepie sieci Lidl w przyszły poniedziałek. Będzie można ją kupić w trzech odsłonach - białej, różowej i czerwonej w cenie 34,99 złotych za 0,75 litra. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup dwóch butelek lub większej ich ilości, zapłacimy 29,99 złotych.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

Lidl stawia na polskie wino

Portal Spożywczy wskazuje, że każde z win ze Srebrnej Góry, które znajdą się w Lidlu, różni się znacznie w smaku. Polka biała to cytrusy, ale także owoce polskiego sadu - brzoskwienie, morele, jabłka i gruszki. Polka różowa odznacza się smakiem malin, czereśni i poziomek i z trójki jest najdelikatniejsza. Z kolei Polka czerwona to smaki wiśni, śliwki, czerwonej porzeczki, zaś w tle tego napoju znajdziemy czekoladę, susz owocowy i czarną porzeczkę, a nawet paprykę.

Jak mówi współwłaściciel winnicy Srebrna Góra, Mikołaj Tyc, ta powstała z chęci czerpania z tradycji winiarskich Małopolski. Winnica położona jest w dolinie Wisły pod klasztorem O.O. Kamedułów na krakowskich Bielanach.

Winnica Srebrna Góra powstała z chęci czerpania z tradycji winogrodnictwa jaką jest wytwarzanie wina w sercu Krakowa. Chcemy łączyć tradycję z nowoczesnością, aby zaproponować wyjątkowe wina. Z prawdziwej pasji zrodził się bardzo przemyślany i pełen pasji projekt, który cieszy coraz bardziej każdego dnia - mówi Tyc.

Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuRekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News