BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Prezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzys

8 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa uderza we wszystkie branże, mocno daje się we znaki także rolnikom. W związku z tym prezydent Andrzej Duda zachęca Polaków do "rzucenia im koła ratunkowego" i kupowania w sklepach polskich produktów, co pomo

Kryzys uderza w rolników. Prezydent zachęca do kupowania polskich produktów

Aby pomóc rolnikom przetrwać kryzys, prezydent Andrzej Duda wraz z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim i ogłosili akcję “Kupuj świadomie produkt polski”. Projekt był konsultowany z przedstawicielami organizacji rolniczych.

- Ta akcja już oczywiście od jakiegoś czasu trwa, jeżeli chodzi o promowanie polskich produktów. Natomiast w tej chwili ta promocja zostanie zwiększona - powiedział prezydent Andrzej Duda, cytowany przez Radio ZET.

Prezydent: pomóżmy rolnikom przejść przez kryzys

Zdaniem prezydenta kupowanie polskich produktów pomoże polskim producentom żywności przejść przez kryzys. - Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się mając do wyboru różne produkty na sklepowych półkach wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane  w naszym kraju. Jeżeli kupujemy żywność zwracajmy uwagę, aby to była żywność z Polski, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki i walkę z kryzysem - mówił Duda, cytowany przez Radio ZET.

Andrzej Duda zaznaczył przy tym, że Polacy nie muszą się martwić o to, czy kryzys wpłynie na dostępność żywności na polskim rynku. Natomiast minister rolnictwa powiedział, że epidemia zakłóca łańcuchy dostaw i wpływa negatywnie na eksport polskiej żywności. 

Minister rolnictwa: kupowanie polskich produktów pomaga zwalczyć kryzys

Krzysztof Ardanowski zwrócił się z prośbą do Polaków, aby bardziej interesowali się polskich produktami, bo to może pomóc zwalczyć kryzys. I stwierdził, że Polacy powinni być solidarni z rolnikami.

- Dzięki takiej akcji możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru - żywności dobrej, smacznej, wpisanej w nasz kontekst kulturowy, bezpiecznej, po niezbyt wygórowanych cenach - wspieramy polskie rolnictwo - powiedział Krzysztof Ardanowski, cytowany przez Radio ZET.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >