fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 06.04.2020. Polskie pieniadze. Moneta 1 zl.
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 06.04.2020. Polskie pieniadze. Moneta 1 zl.
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Kwietnia 2020

Prezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzys

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa uderza we wszystkie branże, mocno daje się we znaki także rolnikom. W związku z tym prezydent Andrzej Duda zachęca Polaków do "rzucenia im koła ratunkowego" i kupowania w sklepach polskich produktów, co pomoże rodzimym producentom żywności.

Kryzys uderza w rolników. Prezydent zachęca do kupowania polskich produktów

Aby pomóc rolnikom przetrwać kryzys, prezydent Andrzej Duda wraz z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim i ogłosili akcję “Kupuj świadomie produkt polski”. Projekt był konsultowany z przedstawicielami organizacji rolniczych.

- Ta akcja już oczywiście od jakiegoś czasu trwa, jeżeli chodzi o promowanie polskich produktów. Natomiast w tej chwili ta promocja zostanie zwiększona - powiedział prezydent Andrzej Duda, cytowany przez Radio ZET.

Kierowcy podjeżdżając od dziś na stację benzynową mogą nie wierzyć własnym oczom. Podobnych cen nie było od latKierowcy podjeżdżając od dziś na stację benzynową mogą nie wierzyć własnym oczom. Podobnych cen nie było od latCzytaj dalej

Prezydent: pomóżmy rolnikom przejść przez kryzys

Zdaniem prezydenta kupowanie polskich produktów pomoże polskim producentom żywności przejść przez kryzys. - Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się mając do wyboru różne produkty na sklepowych półkach wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju. Jeżeli kupujemy żywność zwracajmy uwagę, aby to była żywność z Polski, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki i walkę z kryzysem - mówił Duda, cytowany przez Radio ZET.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Co z wizytami na cmentarzu w czasie przedświątecznym? Policja wyjaśnia zasady, o których trzeba wiedzieć

Andrzej Duda zaznaczył przy tym, że Polacy nie muszą się martwić o to, czy kryzys wpłynie na dostępność żywności na polskim rynku. Natomiast minister rolnictwa powiedział, że epidemia zakłóca łańcuchy dostaw i wpływa negatywnie na eksport polskiej żywności.

Minister rolnictwa: kupowanie polskich produktów pomaga zwalczyć kryzys

Krzysztof Ardanowski zwrócił się z prośbą do Polaków, aby bardziej interesowali się polskich produktami, bo to może pomóc zwalczyć kryzys. I stwierdził, że Polacy powinni być solidarni z rolnikami.

- Dzięki takiej akcji możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru - żywności dobrej, smacznej, wpisanej w nasz kontekst kulturowy, bezpiecznej, po niezbyt wygórowanych cenach - wspieramy polskie rolnictwo - powiedział Krzysztof Ardanowski, cytowany przez Radio ZET.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kościół na Mazowszu zamknięty. Sześciu duchownych zakażonych koronawirusem
  3. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Nikt ich nie widział przez 30 lat. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia, niespodziewany skutek kwarantanny
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News