Kontrola drogowa na nowych zasadach w związku z koronawirusem
Wikipedia/Cezary p
Autor Radosław Święcki - 27 Marca 2020

Policja zmienia zasady kontroli drogowej. Kierowcy nie wymigają się od mandatu

Kontrola drogowa po nowemu. Ryzyko zarażenia koronawirusem wymusiło zmiany w zakresie kontroli drogowej kierowców. Mylą się jednak ci, którzy liczą na to, że przez obecną sytuację unikną mandatu bądź kontroli trzeźwości.

Kontrola drogowa na nowych zasadach

O nowych zasadach kontroli drogowej informuje nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji w filmie zamieszczonym na stronie internetowej KSP. W związku z pandemią koronawirusa policja musiała zmienić formę przeprowadzania kontroli drogowej. Przede wszystkim kierowcy proszeni są o nieopuszczanie samochodu, a jedynie nieznaczne uchylenie szyby, co ma uchronić funckjonariusza przed ewentualnym zakażeniem. Zaś podczas kontroli dokumentów policjanci mogą użyć rękawic nitrylowych. jak również płynu do dezynfekcji rąk.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Sondaż, jakiego jeszcze nie było. Wiemy, co stanie się, jeśli wybory nie zostaną przełożone

Jak przebiega kontrola trzeźwości?

W dalszej części filmu Marczak informuje jak w obecnej sytuacji przebiega kontrola trzeźwości kierowców.

- Kontrola stanu trzeźwości również daje gwarancje bezpieczeństwa. W jej trakcie wykorzystywane są urządzenia z jednorazowymi ustnikami – tłumaczy funkcjonariusz. - Działania te są niezbędne, bowiem niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierujących w stanie nietrzeźwości..

Okazuje się, że część kierowców, którzy prowadzą pojazd „pod wpływem”, próbuje przekonać drogówkę, że obecność alkoholu we krwi to efekt...właściwego używania płynu do dezynfekcji rąk.

- Nie dajemy wiary [w te zapewnienia – przyp.red.] – nie pozostawia złudzeń rzecznik KSP. Zdarza się również, że kierowcy odmawiają badania strasząc policjantów, że są zarażeni.

Nadkomisarz Marczak informuje również, że w przypadku kontaktu funkcjonariusza z osobą, co do której istnieje podejrzenie, że jest zarażona koronawirusem „dalsze czynności wykonywane są zgodnie z wytycznymi inspektora sanitarnego”.

- Nasze wspólne odpowiedzialne działanie pozwoli nam na pokonanie koronawirusa – podsumowuje rzecznik KSP.

Tysiące Polaków już niedługo może stracić prawo jazdy. Wszystko przez jedno niedopatrzenieTysiące Polaków już niedługo może stracić prawo jazdy. Wszystko przez jedno niedopatrzenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News