BiznesINFO.pl
Jaki Prepaid wybrać?

Materiały partnera

Jaki Prepaid wybrać?

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Podawanie swoich danych osobowych w Internecie jest ryzykowne, dlatego warto tego unikać. Obecnie możliwe stało się dokonanie płatności online w sposób niemalże anonimowy. Służy temu przedpłacona karta, na której znajdują się kody Paysafecard.

Do sfinalizowania transakcji wymagany jest wyłącznie kilkunastocyfrowy kod, dlatego nie trzeba martwić się o wyciek wrażliwych danych. Jest to świetna alternatywa dla karty płatniczej czy nawet konta bankowego. Karty prepaid są akceptowane na całym świecie, można wpłacać na nie środki pieniężne i dysponować nimi zgodnie z własnym uznaniem.

Dlaczego warto zdecydować się na kartę prepaid?

Na karcie kredytowej znajdują się wrażliwe dane osobowe, które mogą zostać wykorzystane na niekorzyść właściciela, jeśli trafią w niepowołane ręce. Bezpieczeństwo danych powinno być kwestią priorytetową każdego, dlatego warto postawić na anonimowość wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, aby uchronić się przed ewentualnymi naruszeniami. Godna polecenia będzie anonimowa karta przedpłacona z kilkunastocyfrowym numerem PIN, której można używać jak karty kredytową/debetową, płacąc nią w placówkach usługowych i handlowych. Za jej pomocą można też opłacić zakupy zrobione w sklepie internetowym. Karta prepaid służy do wypłacania gotówki z bankomatów, umożliwia korzystanie z wielorakich usług płatniczych. Zaletą karty przedpłaconej jest brak personalizacji, wystarczy znać do niej kod PIN, aby jej używać. Jest to rozwiązanie anonimowe i bezpieczne, umożliwiające dokonywanie bezpłatnych transakcji bezgotówkowych. Do plusów zaliczyć można też szybki dostęp do gotówki, ułatwione zakupy zagraniczne, niskie koszty przewalutowania. Kartą prepaid zarządza się za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego.

Różne rodzaje kart prepaid, na które rozwiązanie się zdecydować ?

Jeśli potrzebuje się karty prepaid do płacenia za zakupy zrobione przez Internet, to godna polecenia będzie Prepaid Paysafecard. Zadbanie o bezpieczeństwo zakupów online to podstawa przy tak ogromnym ryzyku stania się ofiarą cyberprzestępcy. Karta Paysafecard może być jednorazowego użycia, wystarczy podać podczas dokonywania płatności znajdujący się na niej szesnastocyfrowy kod. Innym sposobem będzie zrealizowanie transakcji w trybie kart łączonych, wystarczy zalogować się na swoje konto w My Paysafecard. Jeżeli chce się używać karty przedpłaconej nie tylko w sklepach internetowych, ale też stacjonarnych, to należy skorzystać z Mastercard Paysafecard. Na karcie Paysafecard może być do wykorzystania 20/30/50/100/200 złotych, w zależności od wybranej oferty. Jest do kupienia w Internecie i tysiącach placówek stacjonarnych typu Auchan, Media Markt czy Auchan.

Kolejnym rodzajem karty przedpłaconej jest Prepaid Google Card. Pozwala ona na dokonywanie bezpiecznych płatności za aplikacje kupione w Google Play, podając przy realizacji zamówienia kod przypisany do zakupionej karty. Na karcie Google Play może znajdować się 20/50/75/150 złotych do wykorzystania. Za zakupy w Sklepie Play można płacić nie tylko z poziomu aplikacji przez realizację kodu lub logując się na stronie play.google.com/redeem i postępując zgodnie z instrukcją. Google Play to obecne największa na świecie platforma gier mobilnych. Jest to idealna opcja dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Za pomocą karty prepaid można pobierać nie tylko aplikacje i gry, ale też filmy, muzykę, książki i wiele więcej.

Osobom korzystającym z platformy Sony PlayStation Network z pewnością przyda się karta prepaid Sony PlayStation Network. Za jej pomocą można opłacić zakupy w PlayStation store, czyli bezpiecznie zapłacić za zakupione gry, dodatki DLC, przepustki sezonowe. Est to oferta skierowana do użytkowników PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation Vita i PSP. W zależności od potrzeb, można kupić kartę przedpłaconą, na której będzie do wykorzystania 50/100/200 złotych. Rozwiązanie to docenią przede wszystkim gracze, bo to właśnie w oparciu o ich potrzeby powstała karta prepaid PlayStation Network. Wystarczy kupić kartę, a otrzyma się kod pozwalający na zasilenie wirtualnego portfela na PlayStation Store. W celu skorzystania z niego, trzeba się zalogować na platformę PlayStation Store, po czym wybrać ze swojego konta zakładkę dotyczącą realizacji kodów, wpisać kod i kliknąć w przycisk z oznaczeniem „Wykorzystaj”.

Graczom można polecić też kartę prepaid Xbox Card. Jest to świetna opcja dla użytkowników kultowych konsol Xbox. Wystarczy kupić kartę w Xbox Live i poczekać na otrzymanie skanu, na którym znajdzie się 20/50/100/200 złotych do wykorzystania, w zależności od wybranego nominału. Ostatnim krokiem będzie wprowadzenie kodu przypisanego do zakupionej karty na stronie microsoft.com/redeem, aby móc wykorzystać wirtualne środki w dowolny sposób. Mając kartę przedpłaconą Xbox, uzyskuje się dostęp do dodatkowych materiałów na konsolę Xbox. Można pobierać rozmaite gry i aplikacje, o czym marzy każdy gracz. O kartach przedpłaconych pomyślała również platforma Spotify, ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie. Jak wiadomo, jeśli chce się uzyskać dostęp do dodatkowych funkcjonalności oferowanych przez ten serwis, trzeba dokonać płatności. Karta prepaid umożliwia opłacenie abonamentu na określony czas, co pozwala na cieszenie się wspaniałą muzyką bez ograniczeń. Prepaid Spotify może mieć nominał 20/60/120 złotych.

Artykuł zewnętrzny

Podobne artykuły

Ostatni dzwonek dla produkujących wyroby z akcyzą

Finanse

Do końca czerwca możesz zgłosić się do rejestru. Później nie wyprodukujesz produktów obłożonych akcyzą

Czytaj więcej >
Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >