BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Kilka podpowiedzi

9 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Aby rozpocząć prowadzenie własnej działalności nie potrzeba zawsze ogromnych funduszy!

Jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Niekoniecznie musisz mieć duże fundusze, aby zacząć prowadzenie własnej firmy. Na szczęście obecnie coraz łatwiej jest rozpocząć działalność od podstaw bez wydawania fortuny.Oto kilka pomysłów na biznes, na otwarcie których nie potrzebujesz dużo pieniędzy.

Biznes, który nie wymaga dużych nakładów

  • Usługi księgowe

Jeśli masz już doświadczenie w tej dziedzinie i chcesz pracować w spokoju w zaciszu swojego domu rozważ działalność oferująca usługi księgowe, takie jak np. tworzenie bilansów, rachunku zysków i strat czy różnych miesięcznych, kwartalnych lub rocznych sprawozdań finansowych

  • Wirtualny asystent

Jest to coraz popularniejszy pomysł na domowy biznes. Wirtualny asystent, czy jednak częściej wirtualna asystentk to osoba, która dba o porządkowanie spraw swoich klientów, pilnowanie terminów, prowadzenie kalendarza spotkań i korespondencji, przygotowywanie dokumentów i umów, przygotowywanie prezentacji, grafik itp. Załatwia to wszystko, czym oni nie chcą lub nie mają czasu się zająć.

  • Firma sprzątająca

Rynek wciąż nie jest nasycony biorąc pod uwagę usługi sprzątania. Rozpoczęcie takiej działalności nie jest drogie (największy koszt to produkty do sprzątania). Jeśli tylko na początku złapiesz kilka zleceń to bardzo prawdopodobne, że z czasem klienci będa polecać twoje usługi i zyskasz więcej zleceń.

  • Produkcja domowych mydeł

Zaskakujące? Branża kosmetyków naturalnych pochodzących od lokalnych sprzedawców, a nie wielkich koncernów kosmetycznych to dobre miejsce do rozpoczęcia swojej działalności. Możesz początkowo sprzedawać je znajomym lub a następnie np. zainwestować w stoisko na pchlim targu lub pokazie rzemieślniczym. Ten biznes nie wymaga ogromnego kapitału, a jeśli tylko wyszkolisz się w tej technice i poeksperymentujesz z zapachami, kolorami i składnikami to możesz zdobyć rzeszę wiernych klientek. Później możesz rozszerzyć swoją ofertę o inne produkty do dbania o urodę. 

  • Konsultant ds. Mediów społecznościowych

Obecnie coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że nie istnieją bez mediów społecznościowych, nie zawsze jednak wiedzą, jak je prowadzić. Biznesem, który nie wymaga żadnego kapitału (ewentualnie zakupu nowego laptopa) to świetny pomysł dla osób, które są biegłe “w języku” social media. Media społecznościowe to działalność, którą można prowadzić na całym świecie i mieć nieograniczony potencjał bazy klientów.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >