Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jak co weekend: utrudnienia w bankach. Sprawdź, czy w Twoim banku nie będzie przerwy technicznej
Maria Glinka
Maria Glinka 28.05.2021 02:00

Jak co weekend: utrudnienia w bankach. Sprawdź, czy w Twoim banku nie będzie przerwy technicznej

Marek Bazak/EAST NEWS
Marek Bazak/EAST NEWS

Przerwa techniczna w weekend to już niemal tradycja. Tym razem finansowe możliwości ograniczają Alior Bank, Getin Bank, ING Bank Śląski, neoBANK, Nest Bank oraz Toyota Bank. Na niektórych czeka nawet 11 godzin z utrudnieniami.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy rozpocznie się pierwsza przerwa techniczna w ten weekend

  • Jakie utrudnienia czekają na klientów

  • W którym banku prace techniczne będą trwały najdłużej

Przerwa techniczna w piątek i sobotę: Getin Bank, ING Bank Śląski i neoBANK

Pierwsza przerwa techniczna rozpocznie się już w piątek 28 maja. Tego dnia na prace serwisowe zdecydował się Getin Bank. Między godziną 23:30 w piątek a 8:30 w sobotę klienci mogą napotkać na poważne trudności, ponieważ niedostępna będzie zarówno bankowość internetowa, jak i aplikacja mobilna.

Sobotnia przerwa techniczna dotknie znacznie większe grono użytkowników. W tym dniu prace modernizacyjne przeprowadzą ING Bank Śląski i  neoBANK.

ING Bank Śląski zapowiada, że przerwa techniczna rozpocznie się w sobotę o godzinie 8:00 i potrwa do 20:00. Przez 12 godzin klienci nie będą mogli korzystać z modułu Makler w systemie bankowości internetowej. Nie będzie działała także aplikacja ING Makler Mobile. Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim to najdłuższy przestój w ten weekend.

neoBANK zdecydował się na znacznie krótszą, choć bardziej dotkliwą przerwę techniczną. Prace modernizacyjne odbędą się w nocy z soboty na niedzielę między godziną 20:00 a 1:00.

Portal bankier.pl donosi, że w tym czasie niedostępne będą strony internetowe publikowane przez neoBANK, oddział online oraz bankowość internetowa. Klienci muszą liczyć się także z problemami w obsłudze kart płatniczych i bankomatów.

Przerwa techniczna w niedzielę: Nest Bank, Alior Bank i Toyota Bank

Niedzielna przerwa techniczna może pokrzyżować finansowe aktywności użytkowników aż trzech banków. Między godziną 0:30 a 4:00 prace modernizacyjne przeprowadzi Nest Bank.

W trakcie przerwy technicznej klienci nie będą mogli korzystać z usługi Blik. Przez prawie 4 godziny nie zrealizują także płatności za zakupy internetowe. Nest Bank czasowo wyłączy również przelewy natychmiastowe, doładowania do telefonu komórkowego, operacje na saszetkach i opcję zarządzania celami oszczędnościowymi.

To nie jedyne trudności, jakie czekają na klientów tego banku. Nest Bank informuje, że przerwa techniczna może uniemożliwić także zasilanie rachunku bankowego, do którego została wydana karta kredytowa lub debetowa. W tym czasie użytkownicy nie otworzą nowego konta i nie złożą wniosku o wydanie karty.

Przerwa techniczna w ciągu dnia może być wyjątkowo dotkliwa. Z tym problemem będą musieli się zmierzyć klienci, których finansami zarządza Alior Bank lub Toyota Bank.

Alior Bank zapowiada, że race modernizacyjne rozpoczną się w niedzielę o 9:00 i potrwają do 20:00. W tym czasie Alior Bank wyłączy serwis inwestycyjny.

Niedzielna przerwa techniczna nie ominie także klientów Toyota Banku. Między 12:00 a 17:00 użytkownicy mogą napotkać problemy podczas autoryzacji transakcji przy użyciu kart.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]