BiznesINFO.pl
ING

By Rafał T / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22405055

ING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczenia

22 Października 2020

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Udostępnij:

ING Bank Śląski wystosował oficjalny komunikat, w którym informuje o planowanych pracach serwisowych. W związku z modernizacją systemu klienci ING muszą być przygotowani na utrudnienia i ograniczony dostęp do usług.

ING ostrzega klientów przed utrudnieniami

ING poinformował, że w najbliższy weekend 24/25 października zamierza  przeprowadzać prace serwisowe. W konsekwencji klienci ING muszą liczyć się z tym, że dostęp do niektórych usług będzie ograniczony lub całkowicie niedostępny.

Na jakie utrudnienia mogą natrafić klienci ING w nocy z 24 na 25 października od 0:00 do 5:30? 

ING przeprowadzi prace serwisowe. Co w tym czasie może nie działać?

Jak podaje ING, w nocy 24/25 października (z soboty na niedzielę) od 0:00 do 5:30  mogą wystąpić problemy z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów, systemu Moje ING i aplikacji Moje ING, systemu ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności 3DSecure (płatności w internecie dokonywane kartami, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS), specjalnego interfejsu PSD2.

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności2. Trzeba się przygotować, już jutro częściowy zakaz wychodzenia z domu dla pewnej grupy społecznej. Dotyczy całego kraju3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty 

Co więcej, w tym czasie klienci ING mogą mieć także problem ze składaniem wniosków w Moim ING i przez stronę www ING (np. o pożyczkę lub konto) oraz składaniem wniosków o subwencję dla firm. 

Jak czytamy w komunikacie ING, nie będzie można również aktywować kart i nadawać kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie, dodać karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Apple Pay i Google Pay, wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej oraz przeprowadzić natychmiastowego rozliczania wymiany walut w Kantorze.

Księgowanie operacji w ING

Ponadto w sobotę 24 października o godz. 14:00 ING wyłączy możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. Przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląkim, przyjęte do realizacji po godz. 14.00, bank zrealizuje tego samego dnia, natomiast zaksieguje w poniedziałek 26 października. Z kolei przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14:00, ING zrealizuje w poniedziałek 26 października.

ING radzi, jak przygotować się na utrudnienia

ING radzi klientom, aby w miarę możliwości korzystali z usług banku poza podanymi godzinami niedostępności i przeprasza za utrudnienia.

- Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę. Możesz to zrobić bezpłatnie na dwa sposoby: w każdym bankomacie ING oraz Planet Cash oraz w sklepach, przez tzw. cashback (m.in. w Żabkach, na stacjach paliw) - czytamy w komunikacie banku.

Redakcja BiznesInfo

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Czy typy bukmacherskie pozwalają na zarabianie pieniędzy?

Finanse

Czy typy bukmacherskie pozwalają na zarabianie pieniędzy?

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek

Finanse

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zaprezentowany przez rząd. Będzie mnóstwo pieniędzy

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

ZUS przerażony ilością wniosków o ponowne przeliczenie emerytury. W większości odmowy

Czytaj więcej >
Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >