Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Znamy już najpopularniejsze imiona dla dzieci 2020. Zmiany w czołówce
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:46

Znamy już najpopularniejsze imiona dla dzieci 2020. Zmiany w czołówce

Imiona dzieci w 2020 r. Pewne z nich mogą nieźle zaskoczyć
https://pixabay.com/LuidmilaKot

Imiona dzieci w 2020 r.

Imiona, które nadawane są dzieciom wiążą się zazwyczaj z jakąś historią. Część rodziców nadaje imiona po dziadkach, babciach, ciociach, a inni po wielkich sportowcach, naukowcach czy pisarzach. Zdarzają się też tacy rodzice, którzy nadają imiona swoim pociechom, bo te się im po prostu spodobały. Jak się okazuje, zmiany zaszły wśród najpopularniejszych z imion.

Imiona nadawane dzieciom od stycznia do czerwca 2020 r. zaskakują. "Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak", napisano na stronie dane.gov.pl. Portal przypomniał, że decydując się na imię, rodzice musza pamiętać o tym, że nie może ono być ośmieszające i musi wskazywać na płeć dziecka. 

Imiona dzieci wciąż zaskakują

Wśród dziewczynek wygrywa imię Julia, które wyparło z pierwszego miejsca Zuzannę. W tym roku nadano je 3649 dziewczynkom, natomiast imię Zuzia nosi 3639 pociech. Na trzecim miejscu znalazło się imię Zofia, które podobnie jak przed rokiem, zajmuje tę samą pozycję. W zestawieniu znalazły się takie imiona jak Hanna, Maria, Lena, Laura czy Oliwia. Jak sprawa wygląda w przypadku chłopców?

Z kolei wśród chłopców królują tradycyjne, polskie imiona. Niezmiennie liderem zestawienia pozostaje Antoni, a za nim plasuje się Jan i Jakub. Imię Antoni zostało nadane 4037 chłopcom. W zestawieniu znalazły się także imiona takie jak Franciszek, Szymon, Mikołaj czy Stanisław.

Część rodziców zdecydowała się na nieszablonowe rozwiązania. "Rebeka, Lotta i Soraja – to dziewczęce imiona, które w naszym zestawieniu pojawiają się najrzadziej. Natomiast wśród chłopców możemy spotkać m. in. Zbyszka, Tymura, czy Platona.", napisano w biuletynie.

Tagi: Dziecko Polska