Idea Bank się nie popisał. Łagodnie rzecz ujmując
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Listopada 2019

Z rachunków klientów schodzi za dużo pieniędzy. Poważna awaria niektórym wyczyściła konta

Idea Bank ma poważne kłopoty. Awaria trwa już kilkanaście godzin, a klienci skarżą się na to, że wydatki są księgowane podwójnie, przez na ich kontach jest mniej środków niż powinno. Idea Bank poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Idea Bank dał ciała

Idea Bank ma poważne problemy ze swoim systemem. Klienci banku skarżą się w mediach społecznościowych na awarię - z ich kont znikają za duże sume środków, m.in, przez podwójne zaksięgowanie operacji - informuje next.gazeta.pl. Idea Bank nie należy najpopularniejszych banków, jednak korzysta z niego wielu mikroprzedsiębiorców. W obliczu awarii martwią się, że nie będą mogli zrealizować swoich zobowiązań w terminie. A dziś wypada 20. dzień miesiąca, czyli to ostatni moment na opłacenie podatku za październik.

Nowe przepisy L4 zaciągną cię do pracy. Nawet gdy jesteś przewlekle choryNowe przepisy L4 zaciągną cię do pracy. Nawet gdy jesteś przewlekle choryCzytaj dalej

Klienci są wściekli

Idea Bank wydało tylko lakoniczny komunikat, że faktycznie doszło do awarii systemu i prowadzone są prace naprawcze. Jednak od kilkunastu godzin system nie nie został naprawiony. W środę rano Idea Bank poprosił klientów o cierpliwość i że problem może zostać zlikwidowany w ciągu kilku godzin. Klienci są wściekli.

Idea Bank informuje, że przyczyna awarii została już zdiagnozowana i błąd został już zgłoszony do dostawcy systemu bankowego. Błędne transakcje na rachunkach klientów zostaną skorygowane jeszcze dziś i w następnych dniach będą dokonywane zwroty środków w sposób automatyczny.

Idea Bank nie popisał się w kryzysowej sytuacji. Klienci banku są wściekli. Bank nie wydał żadnego komunikatu, ani na stronie, ani w mediach społecznościowych, jedynie odpowiada na komentarze klientów. Mało tego: klienci zamiast wiadomości o awarii, otrzymują od banku SMS-y z informacją o powstałym zadłużeniu, powstałym w wyniku awarii systemu.

Idea Bank naprawił awarię

We środę po południu Idea Bank poinformowal media, że awaria została usunięta. "Informujemy, że Idea Bank usunął awarię, która spowodowała podwójne księgowania części transakcji płatniczych. Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach." - możemy przeczytać w komunikacie prasowym otrzymanym od banku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dostała przelew od byłego, gdy zobaczyła jego tytuł, popłakała się
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News