BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Z rachunków klientów schodzi za dużo pieniędzy. Poważna awaria niektórym wyczyściła konta

20 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Idea Bank ma poważne kłopoty. Awaria trwa już kilkanaście godzin, a klienci skarżą się na to, że wydatki są księgowane podwójnie, przez na ich kontach jest mniej środków niż powinno. Idea Bank poinformował, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Idea Bank dał ciała

Idea Bank ma poważne problemy ze swoim systemem. Klienci banku skarżą się w mediach społecznościowych na awarię - z ich kont znikają za duże sume środków, m.in, przez podwójne zaksięgowanie operacji - informuje next.gazeta.pl. Idea Bank nie należy najpopularniejszych banków, jednak korzysta z niego wielu mikroprzedsiębiorców. W obliczu awarii martwią się, że nie będą mogli zrealizować swoich zobowiązań w terminie. A dziś wypada 20. dzień miesiąca, czyli to ostatni moment na opłacenie podatku za październik.

Klienci są wściekli

Idea Bank wydało tylko lakoniczny komunikat, że faktycznie doszło do awarii systemu i prowadzone są prace naprawcze. Jednak od kilkunastu godzin system nie nie został naprawiony. W środę rano Idea Bank poprosił klientów o cierpliwość i że problem może zostać zlikwidowany w ciągu kilku godzin. Klienci są wściekli.

Idea Bank informuje, że przyczyna awarii została już zdiagnozowana i błąd został już zgłoszony do dostawcy systemu bankowego. Błędne transakcje na rachunkach klientów zostaną skorygowane jeszcze dziś i w następnych dniach będą dokonywane zwroty środków w sposób automatyczny.

Idea Bank nie popisał się w kryzysowej sytuacji. Klienci banku są wściekli. Bank nie wydał żadnego komunikatu, ani na stronie, ani w mediach społecznościowych, jedynie odpowiada na komentarze klientów. Mało tego: klienci zamiast wiadomości o awarii, otrzymują od banku SMS-y z informacją o powstałym zadłużeniu, powstałym w wyniku awarii systemu.

Idea Bank naprawił awarię 

We środę po południu Idea Bank poinformowal media, że awaria została usunięta. "Informujemy, że Idea Bank usunął awarię, która spowodowała podwójne księgowania części transakcji płatniczych. Wszyscy klienci otrzymali zwrot nieprawidłowo pobranych środków poprzez odpowiednią korektę na należących do nich rachunkach." - możemy przeczytać w komunikacie prasowym otrzymanym od banku.

Tagi:

pieniądzekonta bankowe

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. dodatku węglowego. Polacy mogą szykować wnioski

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Czytaj więcej >
Przewodów: dziennikarz dotarł do wstępnych ustaleń śledczych, nowe przecieki

Polska i Świat

Associated Press zwolniła reportera. Podał mylącą informację

Czytaj więcej >