Fot. Piotr Molecki/ East News, 26.04.2020. Pierwszy weekend z otwartymi parkami i bulwaramin. N/z Bulwary Wislane
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Kwietnia 2020

Otwarcie galerii, hoteli, żłobków przedszkoli. Premier podał daty

Hotele, żłobki, przedszkola, galerie i centra handlowe zostaną otwarte już niebawem. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły i daty drugiego etapu odmrażania gospodarki.

Hotele i miejsca noclegowe otwarte od przyszłego tygodnia

Podczas specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili wprowadzenie drugiego etapu odmrażania gospodarki. Od 4 maja będą mogły działać hotele i miejsca noclegowe.

Szef rządu zwracał uwagę na tę datę nie bez powodu. Morawiecki powiedział, że hotele zostaną otwarte 4 maja "po to, żebyśmy nie ruszyli na majówkę tłumnie w różne miejsca, bo wtedy, gromadząc się, tworzymy większe ryzyko zakażenia" - cytuje premiera RMF FM.

Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcejWaloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcejCzytaj dalej

Galerie jak hotele. Również otwarte po majówce

Ale nie tylko hotele zostaną otwarte w tym terminie. Także od tego dnia otwarte zostaną galerie i centra handlowe, oczywiście przy zachowaniu ograniczeń - na każde 15 metrów kwadratowych w galerii przypada maksymalnie jedna osoba.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Pilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polek i Polaków. Prośba okazała się niecodzienna

Hotele i miejsc noclegowe także będą musiały przestrzegać restrykcji. Ograniczenia dotyczą działalności restauracji w hotelach i przestrzeniach rekreacyjnych, takich jak siłownie, sale pobytu czy baseny.

Od 4 maja będzie można też odwiedzać niektóre instytucje kultury, m.in. biblioteki, galerie sztuki i muzea. Rząd zezwoli też od tego dnia na korzystanie z rowerów miejskich. Ten termin to również przywrócenie dostępu do rehabilitacji leczniczej.

Żłobki i przedszkola otwarte od 6 maja

Szef rządu poinformował także, że od 6 maja otwarte zostaną żłobki i przedszkola w reżimie sanitarnym. - Ostateczne decyzje będą podejmowane każdorazowo, w odniesieniu do każdego żłobka, każdego przedszkola, przez organy założycielskie. Jednak my to umożliwiamy i wytyczne ministra zdrowia będą jednocześnie określały warunki, na jakich to otwarcie będzie możliwe - powiedział cytowany przez RMF FM Mateusz Morawiecki.

Druzgocące informacje dotyczące OFE. Potężny spadek średniej emeryturyDruzgocące informacje dotyczące OFE. Potężny spadek średniej emeryturyCzytaj dalej

Szumowski: nośmy maseczki

Minister zdrowia Łukasz Szumowski cytowany przez money.pl zaapelował do Polaków o rozsądek w majówkę i zachowanie dystansu. I przypomniał o obowiązku zakrywaniu twarzy.

- Jechałem do pracy rowerem. Większość osób albo nie ma maski w ogóle, albo ma ją zsuniętą pod brodę. To nie jest odwaga, a egoizm i lekceważenie. Bardzo proszę, nośmy te maski, żeby chronić innych - powiedział Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna akcja służb na Nowogrodzkiej. Na miejscu 8 zastępów straży pożarnej i grupa chemiczna
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News