Hotele polityków łamią obostrzenia
eastnews/Piotr Molecki
Autor Radosław Święcki - 4 Grudnia 2020

Hotele muszą trzymać się obostrzeń. Ale nie należące do polityków

Na dniach minie miesiąc od praktycznego zawieszenia działalności hoteli. Nie brakuje jednak takich, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Są to obiekty, których właścicielami są politycy i to z różnych opcji.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Którzy politycy łamią obostrzenia
 • Które wprowadzone w ostatnim czasie rozwiązanie okazuje się fikcją
 • Z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się hotelarze łamiący obostrzenia

Hotele polityków olewają obostrzenia

Przypomnijmy, że od 7 listopada działalność hoteli czy pensjonatów została znacząco ograniczona w ramach obostrzeń wprowadzanych w związku z rosnąca liczbą nowych zachorowań na koronawirusa. Obiekty te są dostępne jedynie dla gości przebywających w podroży służbowej, a także medyków, pacjentów i ich opiekunów oraz sportowców, którzy korzystają z usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego.

Jeden z największych polskich banków w ogromnych tarapatach. Klienci mają powody do niepokojuJeden z największych polskich banków w ogromnych tarapatach. Klienci mają powody do niepokojuCzytaj dalej

Praktycznie od początku wprowadzenia restrykcji pojawiały się doniesienia, że są one przez hotele łamane i przyjmują one gości rzekomo przebywających w podróży służbowej, podczas gdy w rzeczywistości przybywali oni z rodzinami w celach wypoczynkowych. Dziennikarze RMF FM postanowili sprawdzić, czy do obostrzeń stosują się obiekty należące do polityków, w tym do odpowiedzialnego w resorcie rozwoju za turystykę Andrzeja Gut-Mostowego. O finale prowokacji poinformował prowadzący „Poranną rozmowę RMF FM” Robert Mazurek.

- No i cóż - hotel „Sabała”, należący do ministra odpowiedzialnego za turystykę Andrzeja Gut-Mostowego, przyjmuje gości. Jest to takie mruganie okiem, że służbowo. Ale jeśli państwo chcą jechać z dzieckiem, z żoną, to można – powiedział podczas dzisiejszej audycji Mazurek.

Kaufland ze sporymi kłopotami. Przekroczył granice dobrego smaku?Kaufland ze sporymi kłopotami. Przekroczył granice dobrego smaku?Czytaj dalej

Okazuje się, że obostrzenia łamane są ponad podziałami politycznymi, gdyż dziennikarze rozgłośni zadzwonili również do mieszczącej się w Szczyrku „Poncyliuszówki”, czyli domu byłego wiceministra gospodarki, obecnie posła Koalicji Obywatelskiej Pawła Poncyliusza, w którym oferowany jest wynajem pokoi.

- Usłyszeliśmy tam: zakazy zakazami, ale jest jeszcze zdrowy rozsądek. Czyli można – powiedział Mazurek.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Oszuści znaleźli bardzo sprytny sposób. Można stracić wszystko
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

Okazuje się, że niewiele pomocne są wprowadzone w ostatnim czasie oświadczenia, które jak już informowaliśmy osoby chcące przenocować w hotelu czy pensjonacie, muszą wypełnić informując w nich, że ma to związek np. z delegacją.

- Już jest w zasadzie wprowadzony system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń – mówił w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski, strasząc łamiące obostrzenia obiekty noclegowe, że nie będą mogły liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa.

400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebie400 tys. odwiedzin w 4 miesiące. W ten weekend kontrola może dosięgnąć także ciebieCzytaj dalej

„Muszą liczyć się z konsekwencjami”

Nawiązał do tego również dzisiejszy gość „Porannej rozmowy RMF FM” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, odnosząc się do prowokacji dziennikarzy rozgłośni.

- Zgodnie z przyjętymi przepisami przedsiębiorcy, którzy łamią zasady wprowadzone w celu ograniczenia rozwoju pandemii, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. z utratą środków, które są przyznawane w ramach tarczy finansowej dla przedsiębiorcy – powiedział szef kancelarii premiera.

- Chcę wyraźnie powiedzieć, że te osoby, które będą próbowały obchodzić prawo albo łamać prawo, muszą liczyć z konsekwencjami niezależnie od tego czy to polityk, czy to nie polityk, czy ktoś ma takie bądź inne poglądy – dodał.

Jedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleJedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleCzytaj dalej

Na koniec podkreślmy, że w prowokacji dokonanej przez dziennikarzy RMF FM znalazł się chlubny przypadek. Chodzi o hotel „Gryf” w Pobierowie, należący do posła Artura Łąckiego z Koalicji Obywatelskiej. Zainteresowany noclegiem dziennikarz usłyszał: "ośrodek zamknięty, jest rozporządzenie premiera". Można? Można.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
 2. Kierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat wbił się w TIR-a
 3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
 4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
 5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
 6. Niewiarygodne, ile zarabia Piotr Żyła, nie mieści się w głowie
 7. Powalający przepis Ani Lewandowskiej na placki ziemniaczane
Oddasz plastikową butelkę, dostaniesz kasę. Czy nowy system kaucyjny sprawdzi się w Polsce?Oddasz plastikową butelkę, dostaniesz kasę. Czy nowy system kaucyjny sprawdzi się w Polsce?Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News