Harry
Defence Gov/EJ Hersom
Autor Paulina Musianek - 5 Października 2019

Książę Harry znowu wytoczył proces dwóm gazetom. Powód jest dość zaskakujący

Książę Harry pozywał właścicieli brytyjskich gazet tabloidowych The Sun i Daily Mirror za rzekome włamanie do jego telefonu i podsłuchiwanie jego poczty głosowej.

Książę Harry walczy z tabloidami

Książę Harry złożył pozew przeciwko dwóm brytyjskim tabloidom - The Sun i Daily Mirror. Rzeczniczka Pałacu Buckingham potwierdziła, że w sądzie złożono roszczenia „dotyczące nielegalnego przechwytywania wiadomości poczty głosowej”. Jednocześnie odmówiła podania dodatkowych szczegółów w tej sprawie. Nie podano, kiedy domniemane przestępstwo związane ze zhakowaniem telefonu księcia miało mieć miejsce, ale dziennikarz stacji BBC, który zajmuje się sprawami rodziny królewskiej przypuszcza, że sprawa ma związek ze skandalem podsłuchowym z początku pierwszej dekady XXI wieku.

Informacja o pozwie pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak książę Harry rozpoczął ostry atak na brytyjskie media tabloidowe. “Mail on Sunday" miał nielegalnie opublikować prywatny list jego żony Meghan Markle do jej ojca, co również poskutkowało pozwem od rodziny królewskiej.

W emocjonalnym oświadczeniu wydanym na początku tego tygodnia książe Harry twierdził, że brytyjska prasa tabloidowa prowadzi kampanię oszczerstw przeciwko Meghan, która jest niemalże identyczna do tej, które 20 lat temu wymierzona była wymierzona przeciwko jego matce księżnej Dianie. Książę mówił, że obawia się, że „historia się powtórzy”. -Widziałem, co się dzieje, gdy ktoś, kogo kocham, zostaje upokorzony do tego stopnia, że ​​nie jest już traktowany ani postrzegany jako prawdziwa osoba” - powiedział. „Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił”. Księżna Diana ścigana przez paparazzich zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku. Wcześniej z powodu problemów małżeńskich i oszczerstw pisanych przez pracą cierpiała na depresję i zaburzenia odżywiania.

Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News