Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony
kprm/wikimedia
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Marca 2020

Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsa

Rząd chce walczyć konsekwencjami gospodarczymi, które wywołuje pandemia koronawirusa w Polsce. Rząd zaprezentował tarczę ochronną składającą się z 5 filarów. Premier zdementował też jedną fałszywą informację.

Rząd zaprezentował swoje pomysły

Prezydent i premier dziękowali Polakom pracującym w tym trudnym okresie. Morawiecki zaproponował także nowy pomysł rządu na walkę z konsekwencjami koronawirusa.

Wirus w rządzie. Na kwarantannę trafiło już kilku wiceministrówWirus w rządzie. Na kwarantannę trafiło już kilku wiceministrówCzytaj dalej

Innym rozwiązaniem ma być odroczenie spłat składek ZUS, o czym rząd informował już wcześniej. Propozycja będąca częścią pakietu osłonowego została ogłoszona przez minister rozwoju Jadwigę Emilewicz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć

Już nie sklepy spożywcze, teraz Polacy ruszyli na apteki. Niektórych produktów praktycznie już nie można dostaćJuż nie sklepy spożywcze, teraz Polacy ruszyli na apteki. Niektórych produktów praktycznie już nie można dostaćCzytaj dalej

Kolejnym rozwiązaniem ma być płacenie przez państwo połowy wynagrodzenia pracownikom tych przedsiębiorstw, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej przez kryzys wywołany pandemią. Rząd zamierza też ułatwić mikrofirmom pobieranie pożyczek na korzystnych warunkach.

5 filarów Morawieckiego

212 mld zł, tyle ma być przeznaczone na ratowanie polskiego rynku. Jednym z głównych punktów jest utrzymanie miejsc pracy. W ziązku z tym państwo pokryje do 40% wynagrodzenia do minimalnego wynagrodzenia. Osoby samozatrudnione i pracujące na umowach na zlecenie jak i umowach o dzieło będą mogły liczyć nawet na 80% minimalnego wynagrodzenia ze strony państwa. Premier obiecuje także zasiłki dla rodziców, którym dzieci muszą zostać w domu i pozostawać pod opieką rodziców.

Rząd zapowiedzial również walkę z lichwiarstwem, czym określił nagły wzrost cen najbardziej potrzebnych towarów. Tematem Rady była także kwestia kredytów, których raty mają zostac tymczasowo wstrzymane.

Również służba zdrowia będzie mogła liczyć na dużo większe wsparcie ze strony rządu. Ma tam popłynąć dodatkowe 7 mld zł.

Czwarty filar, to zabezpieczenie lokat i depozytów Polaków.

Piąty filar, to specjalny fundusz jaki otworzy rząd. Ma do niego wpłynąć ponad 30 mld zł i będzie stworzony w celu utrzymania gospodarki kraju na stabilnym poziomie podczas gdy prywatni przedsiębiorcy nie będą mieli tyle pieniędzy na inwestycje co zwykle.

Premier dementuje bardzo ważny fake news

Morawiecki poinformował Polaków, że Unia Europejska wcale nie przeznaczyła specjalnych pieniędzy do wykorzystania przez Polskę w ramach walki z pandemią koronawirusa. Fundusze były przeznaczone dla Polski dużo wcześniej i nie są w żadnym wypadku niczym nowym. Jak powiedział - Unia Europejska nie działa tak szybko jak państwa narodowe, nie działa tak szybko jak Polska -.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  3. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News