PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, godziny dla seniorow N/Z Informacja na drzwiach sklepu spozywczego o godzinach obslugiwania klientow powyzej 60 roku zycia
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 5 Grudnia 2020

Godziny dla seniorów nie są na żarty. Kara, jaką można zapłacić za ich nie przestrzeganie zwala z nóg

Niestety, ale godziny dla seniorów przez wielu traktowane są jako powód do żartów oraz śmiechu, jednakże mimo naszych prywatnych opinii musimy pamiętać o tym, że jest to ustalone i obowiązujące prawo. Za złamanie godzin dla seniorów może grozić sowita kara.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich godzinach i miejscach obowiązują godziny dla seniorów
  • Czy w weekendy także musimy o nich pamiętać
  • Jakie grożą kary za złamanie zasad

Godziny dla seniorów wciąż z nami

Rząd wprowadził godziny dla seniorów po raz pierwszy w marcu w trakcie drugiej fali pandemii koronawirusa. Obecnie jest to powtórzenie tamtego mechanizmu, który ma zapewnić starszym osobom możliwość spokojnego zrobienia zakupów przy jak najmniejszym ryzyku zakażenia.

Godziny dla seniorów wprowadzono 15 października, a rozporządzenie umożliwia w tym czasie zrobienie zakupów jedynie osobom, które ukończyły 60. rok życia. Warto przypomnieć, że godziny dla seniorów obowiązują w supermarketach, placówkach pocztowych, aptekach oraz drogeriach.

Godziny dla seniorów obowiązują od godz.: 10:00 do godz.: 12:00 i stały się przedmiotem gorącej dyskusji w społeczeństwie. Najbardziej na godziny dla seniorów narzekają młode osoby, które pomimo pandemii muszą starać się normalnie funkcjonować. - Nie mogę załatwić nic przed pracą! - napisała rozgoryczona internautka, natomiast druga odpowiedziała jej, że z kolei nie jest w stanie kupić sobie nawet kanapki w porze lunchu.

Mimo naszych prywatnych opinii musimy pamiętać o tym, że godziny dla seniorów to ustalone i obowiązujące prawo. Co więcej, za jego złamanie grożą uderzające po kieszeni surowe kary i mandaty.

Jarosław Kaczyński złożył Polakom życzenia świąteczne. Co powiedział prezes PiS?Jarosław Kaczyński złożył Polakom życzenia świąteczne. Co powiedział prezes PiS?Czytaj dalej

Godziny dla seniorów a kara

Wielu ludzi sobie z tego żartuje, ale kara może być naprawdę dotkliwa. Jak się okazuje, mandat może wystawić nam policja, natomiast karę administracyjną za nieprzestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych może wręczyć sanepid.

W przypadku policji ów mandat może maksymalnie wynieść 500 zł, ale to sanepid może nie skończyć na pouczeniu i wlepić nam o wiele surowszą karę. O jakich kwotach mowa?

Kary wystawiane za złamanie godzin dla seniorów są bardzo podobne do tych, które grożą za łamanie zasad związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Za wejście do placówki objętej godzinami dla seniorów grozi nawet od 10 do 30 tys. zł kary administracyjnej.

Warto wspomnieć, że godziny dla seniorów nie obowiązują w weekendy, a niedziela handlowa przypada już 6 grudnia w Mikołajki. Następne zakupy będziemy mogli zrobić 20 i 27 grudnia.

Fantastyczne wieści od Poczty Polskiej. Polacy mają powody do radościFantastyczne wieści od Poczty Polskiej. Polacy mają powody do radościCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Policja gotowa do wigilijnych kontroli. Funkcjonariusze i do ciebie mogą wpaść z wizytą
  2. Zdarzy się pierwszy raz, a odczujemy wszyscy. Decyzji już nie zmienią, za chwilę pół tygodnia bez handlu
  3. Polacy masowo przerzucają się na gotówkę. Skąd takie zachowanie?
Już za 2 dni w Lidlu kupisz hitowe produkty supertanio. Sieciówka rzuca dwie serie tuż przed świętamiJuż za 2 dni w Lidlu kupisz hitowe produkty supertanio. Sieciówka rzuca dwie serie tuż przed świętamiCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News