Godziny dla seniorów
nnedpix.com
Autor Kamila Jeziorska - 28 Listopada 2020

Godziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywać

Godziny dla seniorów miały ułatwić starszym osobom zrobienie zakupów w dobie pandemii koronawirusa. Jednak na razie przynoszą więcej złego niż dobrego, głównie poprzez pogorszenie nastrojów w społeczeństwie. W związku z wyjątkowym dniem w grudniu, godziny dla seniorów przejdą lekką modyfikację.

Godziny dla seniorów i problemy młodszych

Godziny dla seniorów zostały wprowadzone po to, aby zminimalizować możliwość zakażenia się koronawirusem przez starsze osoby. Dzieje się to w drodze ułatwienia im wykonania zakupów w określonych godzinach, kiedy są obsługiwani jedynie Polacy po 60. roku życia.

Od soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleOd soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleCzytaj dalej

Od poniedziałku do piątku w sklepach między godzinami 10:00 a 12:00 przebywać mogą tylko osoby, które ukończył 60. rok życia. Niestety, ale godziny dla seniorów utrudniają życie młodszym i zmuszonym do ograniczonego funkcjonowania w trakcie pandemii ludziom.

"Godziny dla seniorów miały sens wiosną, bo wtedy nikt nie wychodził z domu" - pisze jedna z Internautek. Wtóruje jej kolejna, a o problemach i negatywnym wpływie godzin dla seniorów na sprzedaż mówią nawet pracownicy sklepów.

"Godziny dla seniorów miały pomóc starszym ludziom robić zakupy bez konieczności spotykania tłumów, zapobiegać rozprzestrzenianiu koronawirusa i uporządkować ruch w sklepach. Okazuje się, że bardzo często dezorganizują sprzedaż i działanie sklepów" - pisze Biznes Interia.

Wszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegająWszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegająCzytaj dalej

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, godziny dla seniorów przejdą lekki lifting - informuje Radio Zet. Pojawiły się głosy o czasowym zawieszeniu udogodnienia dla seniorów.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali
 3. Uwaga, wydano alerty w całym kraju, może być bardzo niebezpiecznie. IMGW ostrzega
 4. Godziny dla seniorów ograniczone. W jeden dzień przed Świętami zrobisz spokojnie zakupy

Godziny dla seniorów ze zmianami

Rząd chce znowelizować przepisy dotyczące godzin dla seniorów tak, aby w Wigilię każdy, bez względu na wiek, mógłby zrobić zakupy. Przypomnijmy bowiem, że Wigilia w tym roku wypada w czwartek. Tymczasem godziny dla seniorów obowiązują w dni powszednie. Gdyby godziny dla seniorów nie zostały zawieszone tego dnia, tysiące Polaków najprawdopodobniej w ogóle nie zrobiłoby zakupów na ostatni dzwonek.

Nie 500 plus, a 454 zł do portfela. Rząd głucho milczy, wielu Polaków w ogóle nie ma pojęciaNie 500 plus, a 454 zł do portfela. Rząd głucho milczy, wielu Polaków w ogóle nie ma pojęciaCzytaj dalej

"Do dnia 27 grudnia 2020 r., z wyłączeniem dnia 24 grudnia 2020 r., obiekty handlowe lub usługowe [...] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 obsługują wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia" - cytuje rozporządzenie Radio Zet.

Już od soboty 28 listopada w Polsce zdecydowano się otworzyć galerie handlowe. W związku z tym limit będzie pozwalał na 1 osobę na 15 mkw. W sklepach nadal będą obowiązywać godziny dla seniorów.

Decyzja rządzących w kwestii zniesienia godzin dla seniorów wydaje się być rozsądna, bowiem w Wigilię szał zakupów nie gaśnie. Co więcej, jest to szansa na ostatnie zakupy przed świąteczną wieczerzą.

Najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne samochody dla rodzin. Modele, które można kupić w rozsądnej cenieNajwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne samochody dla rodzin. Modele, które można kupić w rozsądnej cenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Makabryczne zdarzenie pod Warszawą. Doszło do ataku przy użyciu niebezpiecznego narzędzia
 2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
 4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
 5. Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach na Black Friday. Sieci rozdają produkty za darmo
 6. Robert Lewandowski wyznał prawdę o porodzie Klary. Ania straciła dużo krwi, przeżył zatrważające chwile
 7. Genialne, proste i zaskakujące tricki na idealne przygotowanie kapusty do gołąbków. Koniec z porwanymi i twardymi liśćmi, wystarczy odrobina sprytu
Szykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuSzykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News