BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 01.04.2020. Epidemia koronawirusa. Rzad wprowadzil godziny dla seniorow - osoby powyzej 65. roku zycia moga zrobic zakupy w specjalnie wyznaczonych godzinach.

East News, Jakub Kamiński

Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku

22 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Godziny dla seniorów w dobie drugiej fali pandemii budzą wiele wątpliwości i zastrzeżeń, dlatego rząd postanowił znowelizować przepisy dotyczące możliwości zrobienia zakupów przez osoby starsze. Wszystko po to, aby wykluczyć z obiegu dotychczasowe absurdy

Godziny dla seniorów i absurdy temu towarzyszące

Godziny dla seniorów w przypadku drugiej fali koronawirusa budzą wiele wątpliwości oraz sprzeciw części społeczeństwa. Na portalach społecznościowych cały czas przewijają się dyskusje młodszych osób, które w drodze do pracy nie mogą kupić sobie nic do jedzenia.

Radio Zet niedawno informowało o restauratorach niemogących zrobić zaopatrzenia do swojego lokalu, ponieważ godziny dla seniora to uniemożliwiają. W efekcie towar musi być kupowany dzień wcześniej, a nie tego samego dnia. Jednakże to nie koniec absurdów.

Godziny dla seniorów rodzą także absurdy w szkolnych murach. Długa przerwa w szkole w założeniu ma pozwolić dzieciom na zjedzenie drugiego śniadania, które coraz częściej kupowane jest w sklepiku szkolnym. Jaki w tym udział mają godziny dla seniorów?

Niestety, ale przez godziny dla seniorów poszczególni właściciele sklepików szkolnych zdecydowali się obsługiwać tylko nauczycieli powyżej 60. roku życia. Brzmi jak absurd? To wszystko prawda.

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?2. PiS zabierze 500 plus? Niepokojące doniesienia, rząd ma szukać pieniędzy3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości 

Godziny dla seniorów w znowelizowanej formie

Godziny dla seniorów zostaną znowelizowane, a przepisy o nich traktujące zostaną doprecyzowane tak, aby nie budziły już więcej żadnych wątpliwości. RMF FM podaje jakie przepisy zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Wytyczne nadal będą obowiązywać między godz. 10:00, a godz. 12:00. Wówczas zakupy będą mogły zrobić tylko osoby powyżej 60. roku życia, jednakże rząd doprecyzował miejsca, w których będą one obowiązywały.

"Godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe", podaje RMF FM. Gdzie zatem nie będą obowiązywały?

Godziny dla osób powyżej 60. roku życia nie będą obowiązywać w marketach budowlanych, sklepach odzieżowych czy ofertujących sprzęt RTV i AGD. Co więcej, godziny dla seniorów nie będą obowiązywały, jeśli istnieje zagrożenie życia lub zdrowia, a zakup leku czy danej żywności może uratować czyjeś życie.

Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 01.10.2018. n/z Starsza kobieta idzie z wozkiem na zakupy.

Handel

3 podstawowe produkty spożywcze zdrożeją. Wszystko przez suszę

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Lewandow N/Z Jedyny w Polsce ekologiczny sklep "Zabka" zasilany w calosci odnawialnymi zrodlami energii - przed sklepem antysmogowa kostka brukowa o fotokatalitycznej powierzchni, skladajaca sie z nanoczasteczek dwutlenku wegla oraz EKOmat, stojak na rowery i stacja napraw rowerow

Handel

Żabka prezentuje totalną nowość. Sklepy będą też "przychodniami lekarskimi"

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >