Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 01.04.2020. Epidemia koronawirusa. Rzad wprowadzil godziny dla seniorow - osoby powyzej 65. roku zycia moga zrobic zakupy w specjalnie wyznaczonych godzinach.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 22 Października 2020

Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku

Godziny dla seniorów w dobie drugiej fali pandemii budzą wiele wątpliwości i zastrzeżeń, dlatego rząd postanowił znowelizować przepisy dotyczące możliwości zrobienia zakupów przez osoby starsze. Wszystko po to, aby wykluczyć z obiegu dotychczasowe absurdy.

Godziny dla seniorów i absurdy temu towarzyszące

Godziny dla seniorów w przypadku drugiej fali koronawirusa budzą wiele wątpliwości oraz sprzeciw części społeczeństwa. Na portalach społecznościowych cały czas przewijają się dyskusje młodszych osób, które w drodze do pracy nie mogą kupić sobie nic do jedzenia.

Radio Zet niedawno informowało o restauratorach niemogących zrobić zaopatrzenia do swojego lokalu, ponieważ godziny dla seniora to uniemożliwiają. W efekcie towar musi być kupowany dzień wcześniej, a nie tego samego dnia. Jednakże to nie koniec absurdów.

Restauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeńRestauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeńCzytaj dalej

Godziny dla seniorów rodzą także absurdy w szkolnych murach. Długa przerwa w szkole w założeniu ma pozwolić dzieciom na zjedzenie drugiego śniadania, które coraz częściej kupowane jest w sklepiku szkolnym. Jaki w tym udział mają godziny dla seniorów?

Niestety, ale przez godziny dla seniorów poszczególni właściciele sklepików szkolnych zdecydowali się obsługiwać tylko nauczycieli powyżej 60. roku życia. Brzmi jak absurd? To wszystko prawda.

Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. PiS zabierze 500 plus? Niepokojące doniesienia, rząd ma szukać pieniędzy
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Godziny dla seniorów w znowelizowanej formie

Godziny dla seniorów zostaną znowelizowane, a przepisy o nich traktujące zostaną doprecyzowane tak, aby nie budziły już więcej żadnych wątpliwości. RMF FM podaje jakie przepisy zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Wytyczne nadal będą obowiązywać między godz. 10:00, a godz. 12:00. Wówczas zakupy będą mogły zrobić tylko osoby powyżej 60. roku życia, jednakże rząd doprecyzował miejsca, w których będą one obowiązywały.

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

"Godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe", podaje RMF FM. Gdzie zatem nie będą obowiązywały?

Godziny dla osób powyżej 60. roku życia nie będą obowiązywać w marketach budowlanych, sklepach odzieżowych czy ofertujących sprzęt RTV i AGD. Co więcej, godziny dla seniorów nie będą obowiązywały, jeśli istnieje zagrożenie życia lub zdrowia, a zakup leku czy danej żywności może uratować czyjeś życie.

Niemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkamiNiemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"
  2. Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osób
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
Popularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnieniaPopularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnieniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News