Godziny dla seniorów zostaną zmienione
imago/Jochen Tack/EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 20 Kwietnia 2020

Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Godziny dla seniorów zostaną zmienione. Uprzywilejowany czas na zakupy dla osób starszych nie będzie już obowiązywał cały tydzień. To nie jedyne modyfikacje w placówkach handlowych, które wchodzą dziś w życie.

Godziny dla seniorów po modyfikacjach

Godziny dla seniorów to udogodnienie, dzięki któremu osoby najbardziej narażone na ryzyko zakażenia koronawirusem mogą uniknąć tłumów w sklepach. Dotychczas placówki handlowe były otwarte wyłącznie dla osób powyżej 65 roku życia codziennie między 10:00 a 12:00.

Od dzisiaj uprzywilejowany czas na zakupy dla seniorów będzie obowiązywał jedynie w dni robocze. W weekend każdy klient bez względu na wiek będzie mógł robić zakupy bez ograniczeń, nawet w godzinach 10-12.

Prawo jazdy możesz stracić znacznie łatwiej. Od lipca wchodzą nowe, jeszcze surowsze przepisyPrawo jazdy możesz stracić znacznie łatwiej. Od lipca wchodzą nowe, jeszcze surowsze przepisyCzytaj dalej

Modyfikacje nie uwzględniają jednak postulatów Polskiej Izby Handlu i Dystrybucji oraz Polskiej Izby Handlowej, według których godziny dla seniorów paraliżują pracę sklepów. Zdaniem przedstawicie ich wprowadzenie było nieprzemyślane i należałoby w innych sposób zorganizować zakupy seniorów, aby nie narażać ich na zakażenie patogenem – podaje next.gazeta.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Kilka tygodni temu Szumowski twierdził, że maseczki nie pomagają. Teraz się tłumaczy

Inne zmiany w prawie handlowym

Wyłączenie godzin dla seniorów w weekendy to nie jedyna zmiana, z którą muszą zmierzyć się placówki handlowe. Od dzisiaj obowiązuje także nowy sposób przeliczania limitu osób, które mogą w jednym czasie przebywać w sklepie.

W oddziałach poniżej 100 mkw. zakupy może robić jednocześnie czterokrotność osób w stosunku do liczby kas. W przypadku większych placówek w środku może przebywać 1 osoba w przeliczeniu na 15 mkw.

Francuscy naukowcy oniemieli. Statystyki zakażeń mogą zaskoczyć palaczyFrancuscy naukowcy oniemieli. Statystyki zakażeń mogą zaskoczyć palaczyCzytaj dalej

Nowe zasady nie dotyczą marketów budowlanych, w których dotychczasowe obostrzenia zostały podtrzymane – oddziały o powierzchni większej niż 2000 mkw. nie mogą przyjmować klientów w weekendy.

Każdy konsument sklepu jest zobowiązany do zasłaniania twarzy oraz posiadania rękawiczek aż do odwołania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister wypowiedział się o ponownym zamknięciu lasów. Wszystko może zmienić się w ciągu pięciu dni
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pojazd ONZ zaatakowany, jedna osoba nie żyje. Wiózł wymazy pacjentów badanych na koronawirusa
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News