fryzjer-pexels-dmitryzvolskiy
Zdjęcie autorstwa Dmitry Zvolskiy z Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Maja 2020

Salony kosmetyczne i fryzjerskie już otwarte, ale nie skorzystasz tak łatwo. Obostrzenia ograniczają dostęp

Do fryzjera i kosmetyczki znów można się umawiać. Branża beauty z ulgą przyjęła wprowadzenie trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Są już pierwsze dane po otwarciu salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Wynika z nich, że po otwarciu wróciło 50-60 proc. klientów. Jednak z umówieniem się do fryzjera mogą być problemy, gdyż są ograniczenia w sposobie umawiania wizyt.

Fryzjer znów przyjmuje

18 maja do pracy wrócili fryzjerzy i kosmetyczki. Przywrócona została także gastronomia. Działalność mogły wznowić bary i restauracje. Ale powrót do pracy wiąże się z dodatkowymi kosztami i jest wyzwaniem logistycznym. Salony fryzjerskie i kosmetyczne musiały zostać dostosowane do wymogów sanitarnych.

Potrzebne były ścianki między fotelami, dystans 1,5 metra między stanowiskami i dodatkowe środki ochrony osobistej, zarówno dla klientów, jak i pracowników. A to tylko kilka z wielu niezbędnych teraz rozwiązań, które muszą zostać zrealizowane, by praca fryzjerów i kosmetyczek była bezpieczna.

Wyszukiwarka toalet, samoloty dla nudystów. Przedstawiamy najdziwniejsze pomysły na biznesWyszukiwarka toalet, samoloty dla nudystów. Przedstawiamy najdziwniejsze pomysły na biznesCzytaj dalej

Do fryzjera musisz zapisać się wcześniej. Kalendarz wypełniony

Niezależnie od tego cała branża odetchnęła z ulgą. Fryzjerzy i kosmetyczki wróciły do pracy i są już pierwsze wyniki - dane przekazał PAP Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (Kosmetyczni.pl). Z danych PZPK wynika, że do salonów fryzjerskich i kosmetycznych wróciło 50-60 proc. dotychczasowych klientów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego

Dyrektor generalna PZPK Blanka Chmurzyńska-Brown stwierdziła, że decyzja rządu nadeszła we właściwym momencie. Z danych PZPK wynika, że z umówieniem się do fryzjera w najbliższym czasie może być kłopot. Kalendarze kosmetyczek i fryzjerów są wypełnione średnio na ponad dwa tygodnie do przodu. Problemem są też rządowe ograniczenia - na wizyty można się umawiać tylko telefonicznie i online, wejście do fryzjera “z ulicy” nie wchodzi w grę.

Ważny apel do turystów. Wyjeżdżając na urlop powinni mieć na uwadze jedną sprawęWażny apel do turystów. Wyjeżdżając na urlop powinni mieć na uwadze jedną sprawęCzytaj dalej

Szefowa PZPK: wymagało to wielu przygotowań

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego jest współtwórcą wytycznych dla branży beauty i aktywnie brał udział w konsultacjach dotyczących powrotu fryzjerów i kosmetyczek do pracy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

- Nie można jednak zapomnieć, że wymagało to wielu przygotowań, zarówno po stronie administracji, jak i samych profesjonalistów, których jest w Polsce ok. 300 tys. - podkreśla dyrektor generalna PZPK (Kosmetyczni.pl) Blanka Chmurzyńska-Brown, cytowana przez Business Insider Polska.

Szefowa PZPK stwierdziła też, że cała branża beauty liczy na to, że niedługo sytuacja powróci do normy i pomimo zmian w sposobie pracy fryzjerzy i kosmetyczki będą mogli więcej zarabiać.

Jak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuJak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Jedna z chorób, którą możemy odziedziczyć. Czym jest anemia sierpowata?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać
Szybciej dotrzemy nad morze i w góry. Znany jest już termin ukończenia drogi S7 łączącej południe z północą krajuSzybciej dotrzemy nad morze i w góry. Znany jest już termin ukończenia drogi S7 łączącej południe z północą krajuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News