Obraz x3 z Pixabay
Obraz x3 z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Marca 2020

Kolejna polska fabryka zawiesza produkcję. Straty odczujemy wszyscy

Fabryka samochodów Opla w Gliwicach zawiesza produkcję ze względu na epidemię koronawirusa. Pracować nie będzie także zakład w Tychach, gdzie produkowane są silniki - podaje TVN24BiS. Właściciel zakładu, Grupa PSA wstrzymała pracę we wszystkich swoich fabrykach w Europie.

Fabryka zamknięta przez epidemię

Fabryka w Gliwicach zatrudnia niemal 2 tys. osób, z kolei zakład w Tychach blisko 800. Dyrektor generalny firmy Andrzej Korpak poinformował PAP, że pracownicy otrzymają wynagrodzenie postojowe, które wyniesie 100 proc. ich zarobków. Przedsiębiorstwo ma nadzieję, że zostanie objęte rządowym pakietem wsparcia dla firm dotkniętych skutkami ekonomicznymi, jakie wywołała epidemia.

Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne datyNajgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne datyCzytaj dalej

Fabryki w całej Europie stoją

Jak podaje TVN24BiS, wstrzymanie produkcji w fabryce to konsekwencja decyzji władz Grupy PSA, która zawiesiła do 27 marca prace wszystkich swoich europejskich fabryk. Wczoraj wstrzymano prace w fabrykach we Francji i Hiszpanii, a dzisiaj przestaną pracować fabryki w Portugalii, Wielkiej Brytanii i Słowacji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Oprócz konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa wpływ na decyzję PSA mają jeszcze inne czynniki. Występują komplikacje w dostawach od głównych kooperantów, a także drastyczny spadek popytu na międzynarodowych rynkach motoryzacyjnych.

Spory uszczerbek przez wstrzymanie prac fabryki

Jak podaje TVN24BiS, fabryka w Gliwicach produkuje dziennie 300-400 samochodów. Dwutygodniowe zawieszenie produkcji spowoduje deficyt rzędu 3 tys. pojazdów. Poza tym w gliwickiej fabryce trwają prace nad uruchomieniem produkcji samochodów dostawczych - zawieszeniu ulegną także te prace.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Choć w poniedziałkowym oświadczeniu Grupy PSA nie znalazła się informacja o wstrzymaniu prac w fabryce w Tychach, to potwierdził to dyrektor firmy Andrzej Korpak. W ciągu kilku dni fabryka zawiesi produkcję silników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  3. Zaskakujące słowa zastępcy brytyjskiego premiera. "Trzeba zarazić około 60 procent ludzi i tego właśnie chcemy"
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News