Druga tura wyborów bez wygranej Dudy
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 17 Czerwca 2020

Przełomowy sondaż, druga tura wyborów z nowym zwycięzcą. Bardzo złe wieści dla obecnego prezydenta

Druga tura wyborów z niespotykanym dotąd rezultatem. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie sztabu Szymona Hołowni wynika, że aż dwóch kandydatów pokonałoby Andrzeja Dudę, jeżeli doszłoby do drugiej tury wyborów prezydenckich.

Druga tura wyborów gwarantem zmiany na stanowisku prezydenta?

Według sondażu przeprowadzonego przez firmę Maison&Partners Andrzej Duda ma powody do obaw, jeżeli dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich. Ankietowani zostali zapytani, na kogo oddaliby swój głos w starciu Andrzej Duda kontra Rafał Trzaskowski lub Szymon Hołownia. Takich wyników nie prezentowało żadne przeprowadzone jak dotąd badanie opinii społecznej.

Lidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w PolsceLidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w PolsceCzytaj dalej

Sondaż wykonano w dwóch wariantach. Po pierwsze zapytano osoby, które zadeklarowały, że wezmą udział w wyborach. Po drugie, zbadano nastroje wszystkich uczestników badania. W każdym przypadku wygrywa kandydat opozycyjny.

Dwa warianty, obywa korzystne dla kandydatów opozycyjnych

Pierwszy wariant zakłada, że jeżeli w drugiej turze wyborów Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim to obecnie urzędujący prezydent mógłby liczyć na poparcie 39 procentowe, podczas gdy jego kontrkandydat – na 42 procentowe. Jeszcze bardziej dotkliwą porażkę odniósłby Andrzej Duda w starciu z Szymonem Hołownią (38 proc. do 46 proc.) – podają wiaodmosci.onet.pl.

Natomiast w drugim wariancie, Trzaskowski wygrałby z Dudą w drugiej turze wyborów w stosunku 46 proc. do 43 proc. Jeżeli Duda zmierzyłby się z Hołownią, to osiągnąłby wynik 42 proc., a jego przeciwnik 50 proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Michał Wiśniewski w ostrych słowach krytykuje rząd za obostrzenia. „Traktuje się nas jak bydło”

Szykuje się nowa opłata, resort jest na Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 złCzytaj dalej

Wyniki pierwszej tura wyborów

Sondaż zbadał także preferencje nie tylko w drugiej turze wyborów, ale i w pierwszej. Wyniki wskazują, że 28 czerwca na Andrzeja Dudę oddałoby swój głos 37 proc. ankietowanych. Rafał Trzaskowski uzyskałby poparcie na poziomie 28,4 proc. Trzeci stopień podium przypadł Szymonowi Hołowni, którego poparłoby 14,8 proc.

Dalsze lokaty zajmują: Krzysztof Bosak (6,3 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (4,4 proc.) i Robert Biedroń (4 proc.). 5 proc. respondentów wyznało, że nie wie, na kogo zagłosowałoby w pierwszej turze wyborów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: tragedia na północy Polski, nie żyje małe dziecko
  2. Napadli na młodszego chłopca w lesie. Policja zatrzymała 16-latka, trwają poszukiwania sprawców
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipcaMusimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipcaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News