Dotacja dla MŚP. Można zgarnąć nawet pół mln zł.
pixabay/gosiak1980
Autor Radosław Święcki - 1 Marca 2020

Kilkaset tysięcy złotych dotacji wciąż czeka na chętnych. Wystarczy dobry pomysł

Dotacja na rozwój firmy wciąż do wzięcia! Wystarczy złożyć wniosek o przyznanie w tym celu bezzwrotnej dotacji. W pierwszym etapie można otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości do 340 tys. zł. Na tym jednak nie koniec.

Dotacja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z głową pełną innowacyjnych pomysłów do wzięcia. Trzeba się jednak nieco pospieszyć, bo do skorzystania z programu pozostały tylko trzy miesiące.

Na polskich drogach pojawią się znaki, których dawno już nie było. Tłumaczymy, co oznaczająNa polskich drogach pojawią się znaki, których dawno już nie było. Tłumaczymy, co oznaczająCzytaj dalej

Chodzi o pierwszym etap programu "Bony na innowacje dla MŚP", w ramach którego można otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości nawet do 340 tys. zł. O szczegółach pisze mambiznes.pl.

Dotacja dla innowacyjnych

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

– Konkurs powstał z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy mają innowacyjne pomysły, ale nie mają potencjału do przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych. W programie mogą wziąć udział MŚP ze wszystkich branż, z całego kraju. Dane z konkursów dotychczas przeprowadzonych przez PARP wskazują, że wśród aplikujących firm najwięcej jest mikroprzedsiębiorstw. Bardzo często wnioski o dofinansowanie składają też start-upy, tj. firmy działające na rynku nie więcej niż 5 lat – mówi Anna Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych PARP.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"

Przewidziane złagodzenie kary

Dofinansowanie może objąć zarówno produkt lub usługę, jak i nową technologię czy nowy design. Przedsiębiorca może otrzymać dotację przy wkładzie własnym wynoszącym jedynie 15 proc. wartości kosztów kwalifikowanych. Oznacza to, że przy maksymalnej kwocie dotacji, środki własne musiałyby wynieść 60 tys. zł. Do przeprowadzenia prac B+R przedsiębiorcy mogą wybrać w trybie konkurencyjnym jedną z ponad tysiąca jednostek naukowych o wielu specjalizacjach, m.in. wybrane wydziały uczelni wyższych, jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk i instytuty badawcze, a także komercyjne centra badawczo-rozwojowe, uczelniane spółki celowe lub centra transferu technologii czy laboratoria z akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji.

Ponad pół mln w II etapie

Na tym jednak nie koniec. W drugim etapie (wnioski należy składać do 7 lipca) przedsiębiorcy będą mogli otrzymać maksymalnie 560 tys. zł. Mają one pozwolić na wdrożenie technologii wypracowane w trakcie trwania pierwszego etapu.

„Bony na innowacje MŚP” w pigułce

I etap

 • maksymalna wartość projektu – 400 tys zł
 • maksymalna kwota dotacji – 340 tys. zł
 • maksymalna kwota wkładu własnego – 60 tys. zł
 • termin na zgłoszenie – 28 maj 2020 r.

II etap

 • maksymalna wartość projektu – 800 tys zł
 • maksymalna kwota dotacji – 560 tys. zł
 • maksymalna kwota wkładu własnego – 240 tys. zł

termin na zgłoszenie – 7 lipca 2020 r.

Pula środków na całą Polskę: 45 135 957,00 zł

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
 2. Papież Franciszek ma problemy ze zdrowiem. Musiał ograniczyć pełnienie swojej posługi
 3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
 4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
 5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
 6. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News